0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Kocaeli Kartepe Çepni Mahallesi'nde 75 m2 Hisseli Arsa

Şirketten 75m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18775
Metre Kare:
75m2
Ada:
186
Parsel:
6
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
3/4
TAKS:
-
Emsal:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

KOCAELİ KARTEPE İLÇESİ ÇEPNİ MAHALLESİ, KERMANLAR SOKAK, NO:6 KARTEPE/KOCAELİ

Uzman Görüşü

Taşınmazın güney yönde imar yoluna yaklaşık 7 metre, doğu yönde 13 metre, kuzey yönde yaklaşık 7 metre ve batı yönde yaklaşık 14 m cepheli olması, ulaşımının kolay olması avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmazın bulunduğu 186 ada 8 parsel dikdörtgen formda, düz bir topoğrafyaya sahip olup, güney yönde imar yoluna yaklaşık 7 metre, doğu yönde 13 metre, kuzey yönde yaklaşık 7 metre ve batı yönde yaklaşık 14 m cephelidir. Yerinde yapılan incelemelerde neticesinde parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Kartepe Belediyesi imar müdürlüğünde yapılan incelemede parsele ilişkin olarak düzenlenmiş herhangi bir ruhsat-iskan ve projeye bulunmamaktadır. Bahçenin 3/4 hisse oranı satılıktır. Bahçenin hisseye düşen alanı 75,38 m2'dir. TAPU VASFI BAHÇE OLMASINA RAĞMEN İMARLI PARSELDİR.  Teklif vermeden önce güncel imar durumunu teyit etmeniz önerilir. 

Taşınmaz; Yıldız Entegre Ticaret Meslek Lisesi`ne yaklaşık 1 km, Jandarma Karakolu`na yaklaşık 500 metre, Kartepe Kaymakamlığı ve Kartepe Belediyesi`ne yaklaşık 5 km mesafededir. Ulaşım, Mesudiye Caddesi üzerinden toplu taşıma ve özel vasıtalar ile sağlanmaktadır. Alt gelir grubuna hitap eden bir bölgede bulunan konu parselin, topoğrafik yapısı düz eğimli olup, alt yapısı tamamlanmış ve kamu imkanlarından istifadesi tamdır.

Kocaeli İli, Kartepe Belediyesi İmar Müdürlüğü`nden alınan şifahi bilgiye göre taşınmaz, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı sınırları içinde kalmakta olup, fonksiyon alanı konut, Ayrık nizam 3 kat, Taks: 0.40 Kaks:1.20 yapılaşma koşuluna sahiptir. Min. İfraz 300m2’dir. Parselin yola/yeşil alana terki olmadığı, alan bazında dönüşüm projeleri içinde yer olmadığı, yer aldığı bölgenin riskli alan ilan edilmeyeceği şifahen öğrenilmiştir.

Not: Taşınmaz 3402 Sayılı Kanunun 22. maddesinin 2. fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabiidir. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder. Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını, teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.