COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Kocaeli Çayırova Akse Mahallesi Hisarlı Sitesinde 3+1 Daire

Bankadan 3 + 1 104m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11874
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 104m2
Ada 587
Parsel 20
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 12
Kat Sayısı 7
İskan Tarihi 03/11/2008
Ruhsat Tarihi 09/03/2007
Bulunduğu Kat -1
Bağımsız Bölüm A Blok 3

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Çayırova İlçesi, Akse Mahallesi, 459 Sokak, No:17, Hisarlı Sitesi, Metehan Blokları, A Blok, D:3 Çayırova / KOCAELİ

Açıklama

Özellikler: A Blok 3 bağımsız bölüm nolu taşınmaz binanın bodrum katında konumlanmakta olup zemin katı seviyesinde yer alan bina girişine göre sağ ön çeyreğinde köşe konumda yer almaktadır. Taşınmaz kuzeybatı, kuzeydoğu cephelidir. Taşınmaz kullanım alanı onaylı mimari projesine göre ve fiilen yaklaşık 104 m² + 7 m² teras alanlıdır. Bağımsız bölüm antre, koridor, mutfak, banyo, wc, salon, 3 oda ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın zeminleri salon ve odalarda laminant parke, diğer hacimlerinde seramik kaplıdır. Duvarlar ıslak hacimlerde seramik diğer bölümlerde plastik boyalıdır. Dış kapı çelik, iç kapıları ahşap panel olan taşınmazın pencereleri PVC doğramadır. Mutfak hacminde laminant dolap ve mermer tezgah, banyoda lavabo, klozet ve duş yeri bulunmaktadır. Bağımsız bölümde ısınma, doğal gaz yakıtı kullanılmak suretiyle merkezi kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Halihazırda radyatörler monte edilmiştir.
Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul 3 adet blok ve 69 adet 
bağımsız bölümden oluşmaktadır. Site içerisinde az sayıda araç için açık otopark alanı bulunmaktadır. Konu taşınmazın konumlu olduğu A Blok, sitenin güneybatısında yer almakta olup, ayrık nizamda ve betonarme karkas yapı tarzında, bodrum + zemin + 7 normal kat olmak üzere toplam 9 katlı olarak inşa edilmiştir. Mimari projesine göre bodrum katta sığınak ve 3 mesken, zemin ve 7 normal katın her birinde 4`er adet mesken olmak üzere, binada toplam 35 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Bina ana girişi mimari projesine uygun olarak zemin kattan ve kuzeydoğu cepheden sağlanmaktadır. Bina içerisinde 2 adet asansör ve 1 adet yangın merdiveni bulunmaktadır. Binanın dış cephesi akrilik esaslı boya ile kaplıdır.
Ulaşım: Taşınmazın yer aldığı siteye ulaşım için Çayırova Tapu Müdürlüğü`nden Akse Mahallesi yönünde Rahmi Dibek Caddesi takip edilerek Yapı 
Kredi Bankacılık Üssünün önünden Veysel Karani Caddesi`ne girilir. Yaklaşık 200 m ileriden sağ kolda yer alan 459. Sokak`a girilir. Konu taşınmazın bulunduğu site bu sokak üzerinde sol kolda konumludur.Teknik altyapılar tamamlanmış ve kamu hizmetlerinden istifade normaldir. Bölgede her türlü alt yapı hizmetlerinden faydalanılmakta olup, alt ve orta gelir grubuna hitap eden 4-5 yaşında siteler mevcuttur. Bölge orta gelir düzeyine sahip kesimlerce tercih edilmektedir. İlçe merkezine yakın, şehrin merkezi yerlerine uzak konumdadır. Taşınmazın yakın çevresinde, Yapı Kredi Bankacılık Üssü ve Güzeltepe İlköğretim Okulu yer almaktadır. Taşınmazın doğu bölgesi Mutlukent ile birçok nitelikli siteden oluşmakta olup, hemen kuzeyindeki büyük parsele Dumankaya Gebze projesi olarak adlandırılan projenin inşa edileceği bilgisine ulaşılmıştır.
Not: 09.03.2007 tarih ve 2007/28 sayılı yeni yapı ruhsatı belgesi
         24.05.2007 tarih ve 90 sayılı tadilat yapı ruhsatı belgesi
        28.06.2007 tarih ve 123 sayılı tadilat yapı ruhsatı belgesi bulunmaktadır.
        03.11.2008 tarih ve 51 sayılı yapı kullanma izin belgesi (iskan) incelenmiştir. (A BLOK için)