Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Kırşehir Boztepe Merkez Mahallesinde Un Fabrikası

Şirketten 6496m2

Özellikler

Tapu no 10883
Ada 590
Parsel 81
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Bina Yaşı 24
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 5

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır

Adres

Kırşehir ili, Boztepe İlçesi, Boztepe Merkez Mahallesi, Malya Caddesi

Kırşehir Boztepe Merkez Mahallesinde Un Fabrikası

Uzman Görüşü

Ana arter üzerinde konumlu olması ve fiyat olarak avantajlı durumdadır. Bina bakım gerektirmekte olup, trafo gibi alt yapı özellikleri bulunmaktadır.

Açıklama

Ulaşım:  Kırşehir ili, Boztepe İlçesi, Boztepe Merkez Mahallesi, Malya Caddesine ikinci parsel konumundaki parsel üzerindeki, zemin + 4 normal katlı olarak projelendirilip ayrık nizam şeklinde inşa edilmiş tapu kayıtlarında Beş Katlı Un Fabrikası Arsası vasfı ile kayıtlı olan ana gayrimenkul dahilindeki, imarın 11719 m² yüz ölçümüne sahip parseli üzerindeki taşınmazıdır. Taşınmaza ulaşım için Kırşehir ili, Boztepe İlçesi, Orta Mahallesi hudutları dahilinde bulunan Belediye Caddesi üzerinde yer alan Boztepe Ziraat Bankası Şubesinin bulunduğu kısımdan güney batı istikamette yaklaşık 120 metre kadar ilerlenir ve sola Osman Kahya Caddesine dönülerek kuzey doğu istikamete doğru yaklaşık 190 metre ilerlenir ve direk olarak İlyas Kahya Caddesine geçilir kuzey doğu istikamette yaklaşık olarak 230 metre ilerlenir ve direk olarak Malya Caddesine geçilir kuzey doğu istikametine doğru yaklaşık olarak 1100 metre ilerlenir ve sağ kol üzerinde taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul dahiline ulaşılmış olur. Ulaşımı çarşı merkezi ile olan irtibatı kolay olup okul, cami ve market tarzı yapılara yakınlığı konusunda merkezi bir konumda yer almakta olup çarşı merkezi ile olan irtibatı toplu taşıma aracı ile rahattır. Taşınmazın yakın çevresi konut ve bahçe kullanım fonksiyonlu gelişmiştir. 

Özellikler: Taşınmaz parsel üzerinde B.A.K. tarzda III B yapı sınıfında ayrık nizam şeklinde inşa edilmiş, 03.06.2003 tarih ve 2003/2 sahife numaralı yapı kullanma izin belgesine göre ayrık nizamda, zemin + 4 katlı olup 994m² toplam inşaat alanına sahiptir. Binanın dış cephesi sıva üzerine akrilik esaslı boyadır. Binanın giriş kapısı demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda karo mozaik kaplama, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmış asansör bulunmamaktadır. 1. derece deprem bölgesinde yer alan söz konusu yapı ile ilgili olarak depremsel açıdan gözle görülür herhangi bir risk ve hasar tespit edilmemiştir. İmar arşivi dosyasında yıkım kararı ve yapı tatil tutanağına rastlanmamıştır. Herhangi bir deprem hasarı olup olmadığının veya yeni yönetmeliklere göre yeterliliğinin; konunun uzmanları tarafından yapılacak tetkik ve deneylerle kesinlik kazanacağı muhakkak olup bunun dışında herhangi bir kısıtlayıcı durum yoktur. Gayrimenkulün, mimari projesi temin edilemediğinden dolayı taşınmazın kat ve kattaki konum projesine uygun inşa edilip edilmediği ve iç özellikler açısından mimari projesine uygun olarak inşa edilip edilmediği konusunda herhangi bir tespitte bulunulmamıştır. 

Not:  03.06.2003 tarihli İskanı bulunmaktadır. Taşınmazın ada parselin güncellenmiştir.