Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Kırıkkale Yahşihan Irmak Mahallesinde Un Fabrikası

Şirketten 1250m2

Özellikler

Tapu no 8827
Ada 865
Parsel 2
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Bina Yaşı 20
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 5

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

Kırıkkale İli, Yahşihan İlçesi, Irmak Mahallesi, Fidanlık Mevkii, 865 ada 2 parsel (Un Fabrikası, İdari Bina Ve Arsa)

Açıklama

Ulaşım: Kırıkkale İli, Yahşihan İlçesi, Irmak Mahallesi, Fidanlık Mevkii, 865 ada 2 Parseldir. Taşınmaza ulaşım için  Ankara Kırıkkale Yolu kuzeydoğu yönde ilerlenirken kuzeybatı yönde Atatürk Bulvarına girilir ve yaklaşık 700 m ilerlenir. Değerleme konusu taşınmaz bu yolun kuzeyinde konumlu Un Fabrikası, İdari Bina Arsa vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın yakınında, Irmak Mahallesi yerleşim alanı, Irmak Jandarma Komutanlığı, Irmak Tren İstasyonu, Tüv-Türk Araç Muayene İstasyonu, müstakil 1-2 katlı evler ve boşa parseller yer almaktadır. 

Özellikler: Kırıkkale İli, Yahşihan İlçesi, Irmak Mahallesi 865 ada 2 parsel üzerinde yer almakta olup  2.808,36 m²  yüz ölçümüne sahip Un Fabrikası, İdari Bina Arsa vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz hafif eğimli arazi yapısına sahip olup geometrik olarak dikdörtgen bir şekle sahiptir. Parselin güneydoğu cephesinden kadastral yola cephesi vardır. Yahşihan Kadastro Müdürlüğünde yapılan incelemede taşınmazın kadastro paftasına işli olduğu bilgisi alınmış ancak kadastro paftasına ulaşılamamıştır. Yahşihan Belediyesi ve Kırıkkale İl Özel İdaresinde yapılan incelemede taşınmaza ait her hangi bir resmi evraka proje, yapı ruhsatı ve yapı kullanım izin belgesine ulaşılamamıştır. Mahallen yapılan incelemelerde ve ölçümlerde parsel üzerinde atıl durumda olan kapı ve pencereleri sökülmüş 10 m X 10 m X 2 Katlı= 200 m² kullanım alanlı idari bina ve 8 m X 7 m X 5 Katlı= 280 m², 10 m X 12 m X 6 Katlı= 720 m² kullanım alanlı fabrika binası ve 50 m² lik araç sevk alanı yer almakta olup, Parsel üzerinde toplam 1.050 m² Fabrika bina alanı ve 200 m² idari bina alanı bulunmaktadır. Taşınmazın kapılarının pencere doğramalarının tamamı sökülmüş vaziyette, elektrik panoları sökülmüş olup hâlihazırda un fabrikasının kullanılabilir halde olmadığı tespit edilmiştir. Taşınmaz ekonomik ömrünü tamamlamış olduğundan değerlemede göz önüne alınmamış ve bina yıkım ve atım masrafı moloz olarak değerden düşürülmüştür. Parsel üzerinde yer alan yapılar için dıştan dışa yapılan ölçümlerle birlikte yaklaşık 1.250 m² inşaat alanı olduğu tespit edilmiştir. 

Not: Kırıkkale İl Özel İdare İmar Servisinden alınan bilgiye göre rapora konu taşınmaz Irmak Mahallesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Gıda Sanayi Alanı Un Fabrikası alanı Alanında kalmakta olup Blok nizam, Maks 6 kat, Hmax:19.50m, E:0.90 yapılaşma şartlarındadır. Parselin yola terkinin bulunmamakadır.