COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Kayseri Sarıoğlan Kadılı Mahallesine 240 m2 Bina

Şirketten 3 240m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Şirketten
Tapu no 6570
Oda Sayısı 3
Metre Kare 240m2
Ada 120
Parsel 3
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 35
Kat Sayısı 1
Arsa Yüzölçümü 771

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

Kadılı Mahallesi, Köy içi Mevkii, 120 ada 3 parsel Sarıoğlan / KAYSERİ

Açıklama

Ulaşım: Sarıoğlan İlçe merkezinden hareketle kuzey yönünde sırasıyla Yahyalı, Karaözü ve Ebülhayır Mahalle merkezleri geçildikten sonra Kadılı Mahallesi’ne ulaşılır. 

Özellikler: Söz konusu taşınmaz 120 ada 3 parsel olarak 771,01 m2 yüz ölçümlü İKİ KATLI KARGİR EV AHIR VE BAHÇESİ niteliğindedir. 70 m2 taban alanlı 2 katlı kargir bina ve tek katlı 100 m2 taban alanlı ahır yapılarının bulunduğu ve görülmüştür. Taşınmaz yol kotundan itibaren başlayan bir eğime sahiptir. Mahalle merkezinde konumlu olup ahır ve ikamet etme amaçlı konut şeklinde kullanılmaktadır. Yapıların bastığı alan dışında kalan alan bahçe, otopark vs gibi niteliklerde kullanılmaktadır. Bölgede toprak yapısı kısmen verimli olup genel itibariyle kuru tarım arazileri mevcuttur. 

Taşınmazın bulunduğu Kadılı Mahallesi, Sarıoğlan İlçe sınırları içinde yer alan il ve ilçe merkezine oldukça uzak bir mahalledir. Kadılı Mahallesi, yerel halkın yaşadığı ve yoğunlukla tarım üzerine ekili arazilerin bulunduğu bir bölgedir. 2016 yılı nüfus sayımına göre toplam nüfusu 58 olarak kayıt altına alınmıştır. Küçük bir yerleşim bölgesi olup genellikle yaz mevsiminde hareketlidir. Sarıoğlan ilçe merkezine yaklaşık 24 km ve Kayseri İl merkezine yaklaşık 86 km mesafededir. Konu taşınmaz da Kadılı Mahalle merkezinde konumludur.Taşınmazın çevresinde 1-2 katlı müstakil yapılar, ahırlar ve tarım amaçlı genellikle kuru tarlalar mevcuttur. Bölgede asfalt yol, Elektrik ve şehir suyu altyapıları bulunmaktadır.