Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Kahramanmaraş Onikişubat Serintepe Mahallesi 2+1 73m2

Bankadan 2 + 1 73m2

Özellikler

Tapu no 9545
Pafta 142
Ada 1134
Parsel 16
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 15
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 6

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

SERİNTEPE Mah. BAYAZITLI Bul. No: 60 / 03 ONİKİŞUBAT / KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş Onikişubat Serintepe Mahallesi 2+1 73m2

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz, Serintepe Mahallesi, Bayazıtlı Bulvarı No: 60/03 Onikişubat / Kahramanmaraş posta adresinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşmak için Batıpark Spor Salonu önünden Bayazıtlı Bulvarı üzerinden batı istikametine doğru yaklaşık 360 metre gidildiğinde sağ tarafta konumlu değerleme konusu taşınmazın konumlu olduğu binaya ulaşılır. 

Özellikler: Taşınmaz, 3. kat 6 bağımsız bölüm nolu mesken zemin kattan sağlanan bina ana girişine göre üst tarafta yer almakta olup, güney yöne cephelidir. Onaylı mimari projesine göre brüt 73 m2 kullanım alanlı taşınmaz, antre, hol, misafir odası, mutfak, 2 oda, banyo, wc ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Dışarıdan yapılan incelemeler neticesinde, taşınmazın kat, konum, alan ve mimari yapı olarak projesine uygun olduğu kabulüyle, projedeki brüt alanı üzerinden yasal ve mevcut durum değeri takdir edilmiştir. Kahramanmaraş ili, Onikişubat ilçesi, Serintepe Mahallesi, 1134 ada, 16 parsel sayılı 248.18 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde inşa edilen ana taşınmaz Bitişik nizam betonarme yapı tarzındadır. Onaylı mimari projesinde ve mevcut duruma göre zemin ve 3 normal kat olmak üzere toplam 4 kattan oluşmakta olup, binanın girişi zemin kattan ve güney cepheden sağlanmaktadır. Kat irtifakına esas olan mimari projesine göre binanın zemin katında, 2 adet dükkan, bina girişi ve 1 normal katta 2 adet mesken, 2 ve 3 normal katta ise 1’er adet mesken bulunmakta olup binada toplam 6 adet BB bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıva üzeri dış cephe boya kaplı olup bakımsız olduğu gözlenmiştir. Bina giriş kapısı demir doğrama, bina giriş sahanlığı , merdiven basamak ve sahanlıklar granit beton kaplı, duvarlar briket tarzındadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Taşınmaz bakımsızdır.

Çevrede yapılaşma cadde üzerinde konut altı ticari, iç kısımlarda yoğunlukta konut olup yapılaşma ayrık ve bitişik nizamda 4­5 katlı binalar şeklindedir. Sosyal donatı alanları yeterli seviyededir. Günlük ihtiyaçlar Bayazıtlı Bulvarı üzerinde bulunan küçük ve orta ölçekli işletmelerden karşılanabilmektedir. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol, su, elektrik, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır. Bölgede altyapı faaliyetleri tamamlanmış olup, her türlü belediye imkanından faydalanmaktadır.

 Not: 18/10/1993 tarihli yapı kullanım izin belgesi (iskan) bulunmaktadır.