COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İzmir Ödemiş Halkapınar Mahallesi'nde Bahçeli Villa

Sahibinden 4 + 1 351m2

Özellikler

Satıcı Sahibinden
Tapu no 14756
Oda Sayısı 4 + 1
Metre Kare 351m2
Ada 0
Parsel 244
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Yerden Isıtma
Bina Yaşı 10
Kat Sayısı 2
Arsa Yüzölçümü 8220

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Halkapınar Köyü, Gelindağı Mevkii, 244 parsel Ödemiş / İZMİR

Açıklama

Özellikler:  Halkapınar Köyü, Gelindağı Mevkii'nde 8220 m2 244 parselde yer alan 'TARLA VE ELMA BAHÇESİ VE İKİ KATLI ÇELİK BİNA' vasıflı taşınmazdır. Meskenin taşıyıcı sistemi çelik yapıdır. Binanın oturum alanı 351 m2 ve 2 katlıdır.

Gayrimenkul 8.220 m2 alanlı parsel üzerine bahçeli nizamda, çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistemde, bodrum ve zemin kat olarak inşa edilmiştir. Villa girişi zemin katta kuzeybatı yöndendir. Parsel oldukça eğimli bir topografyada konumlu olup batı yarısında 20 adet vişne, 6 adet kestane, 4 adet ceviz, 3 adet ayva ağacı bulunmaktadır. Parsel içine araç ile girilebilmektedir. Villada 1 adet yük asansörü ve yerden ısıtma sistemi bulunmaktadır. Ancak yerden ısıtma sisteminin boruları zarar gördüğü için çalışmıyor olduğu öğrenilmiştir. Bodrum kat projesi ve fiili durumda kütüphane, 2 oda, mutfak, depo, 2 banyo bölümlerinden oluşmakta olup 130 m2 alanlıdır. Zemin kat projesine ve fiili duruma göre giriş, vestiyer, salon, mutfak, 2 oda, banyo, balkon alanlarından oluşmakta olup 221 m2 alanlıdır. Zeminler giriş, salon ve odalarda laminant parke diğer alanlarda seramik kaplamadır. Duvarlar mutfak banko etrafı ve banyolarda seramik kaplama diğer bölümlerde saten alçı üzeri boyalıdır. Mutfakta granit tezgâh ve lamine mutfak dolapları mevcuttur. Banyolarda klozet, ayaklı lavabo ve duş teknesi mevcuttur. Giriş kapısı çelik, pencereler ve dışa açılan kapılar ısıcam pvc, iç mekan kapılar panel kapıdır. Villanın dış duvarlarında strafor ve taşyünü 2 kat yalıtım olduğu öğrenilmiştir. Villa inşaatında kullanılan malzeme ve işçilik kalitelidir.

Ulaşım: Taşınmaz, Günlüce Köyünün Halkapınar Yayaları olarak bilinin vadi sırtında konumlu olup Günlüce Köy merkezine 8 Ödemiş ilçe merkezine 15 km mesafededir. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede tarım arazileri ve lüks dağ evleri bulunmakta olup 2 kat yapılaşma söz konusudur. Yapılaşmanın seyrek olduğu bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar uzak mesafelerde karşılanabilmektedir. Bölge, köy sakinleri ve bölge dışından gelmiş üst düzey gelir grubuna sahip insanların ikamet etmeyi tercih ettikleri bir bölge özelliğini taşımakta olup, ulaşım özel araçlar ile sağlanabilmektedir. Konu taşınmaza yakın konumda bulunan bilinen yerler; Gölcük Yaylası, Bozdağ Kayak tesisleri olarak ifade edilebilir.

Not: 1/100000 ölçekli ÇDP’na göre tarım alanında kalmaktadır. Alt ölçekli planlar dâhilinde değildir. Kadastro yoluna cepheli olup plansız alanlar tip yönetmeliğine göre barınma amaçlı, 2 kat, Emsal %5 yapılaşma bulunmaktadır. Ödemiş belediye imar servisinde dosyası bulunmakta olup muhtarlık yazıları ile binaya 23.09.2013 tarihli “bina tespit ve değerlendirme raporu” verildiği ve bu belgenin iskân belgesi yerine geçtiği öğrenilmiştir. Meskenin taşıyıcı sistemi çelik yapıdır.