0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

İzmir Konak Ege Mahallesinde Hisseli İmarlı Arsa

Vakıftan 67m2

Özellikler

Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
6837
Metre Kare:
67m2
Ada:
1387
Parsel:
4
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
16764/220560
Emsal:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Ege Mahallesi, İşçiler Caddesi, 1387 Ada, 4 Parsel,

Açıklama

Ulaşım: İzmir Limanı’nın arka gelişme bölgesinde konumlanması ve ticari hareketliliğin yüksek olduğu Alsancak’a yakın olmasına rağmen, çevredeki eski, köhne ve gecekondu tarzı yapılaşma taşınmazın değerini olumsuz yönde etkilemektedir. Ancak bu olumsuzluğun giderilmesi için bölgede kentsel dönüşüm projesi çalışmaları başlatılmıştır. Taşınmaz, Konak Meydanı’na yaklaşık 4 km, Konak Adliyesi’ne 4 km, Bornova’ya 6,5 km, Adnan Menderes Havalimanı’na yaklaşık 25 km mesafede yer almaktadır. Bölge, Konak Belediyesi sınırları içinde kalmakta olup kısmen tamamlanmış altyapıya sahiptir.

Özellikler: Parsel batı yönünden İşçiler Caddesi’ne cepheli, diğer cepheleri komşu parseller ile çevrilidir ve ara parsel niteliğindedir. 1387 ada 4 parsel 881m2 olup, 16764 / 220560 oranında hisseli arsasıdır. Hisse payı 66,96 m2'ye denk gelmektedir. Taşınmaz güneydoğu yönünde 1387 ada 5 parsel numaralı kanal nitelikli taşınmaza cephelidir. Düz ve eğimsiz bir topoğrafik yapıya sahip olup üçgen formdadır. Parselin sınırları mahallinde işaretli değildir. Üzerinde muhtelif sayıda ruhsatsız bina bulunmaktadır. Bu yapılar ekonomik ömrünün tamamlamış olduklarından değerlemede dikkate alınmamışlardır.

 881,00 m2  yüzölçümlü olup tapu kayıtlarında “Bahçe” vasfındadır. Parsel batı yönünden İşçiler Caddesine cepheli, diğer cepheleri komşu parseller ile çevrilidir. Parsel ara parsel niteliğindedir. İmar düzenlemesine alınmıştır. Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Sınırları içinde kalmaktadır.

Not: Parsel  1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında “Turizm, Konut ve Ticaret, KAKS: 2,50” yapılaşma şartlarına sahip iken İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin 16.09.2011 tarih ve 05.790 sayılı kararı ile; Ege Mahallesi sınırları içerisinde bulunan alanın Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı olarak belirlenmesi ve uygulamaların durdurulması uygun bulunmuş ve söz konusu alan Bakanlar Kurulu’nun 22.02.2013 tarih ve 2013/4366 sayılı kararıyla Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı ilan edilmiştir. Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını, teyit ediniz. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder. Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını, teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.