COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Üsküdar Küçüksu Mahallesinde 207 m2 Hisseli İmarlı Arsa

Vakıftan 207m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 11606
Metre Kare 207m2
Ada 917
Parsel 4
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS 0.15
Emsal 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Küçüksu Mahallesi, Akgüngör Sokak, Üsküdar / İstanbul

Açıklama

Ulaşım: İstanbul ili, Üsküdar ilçesi, Küçüksu Mahallesi sınırları içerisinde konumlu 917 ada 4 parsel içinde konumludur. Tarafımıza gösterilen taşınmaz Akgüngör Sokakta bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım için, Türk Eğitim Vakfı Türkan Sedefoğlu İlkokulu önünde bulunan Kaldırım Caddesi üzerinde doğu yönünde 480 m ilerlendikten sonra solda bulunan Mustafa Düzgünman Caddesine dönülür. Cadde üzerinde 655 m gidildikten sonra 917 ada 4 parselin içinden geçen Millet Caddesine ulaşılır. Ulaşılan mevki “Tufan Mahallesi” olarak adlandırılmaktadır. Tarafımıza gösterilen arsaya ulaşmak için Millet Caddesi üzerinde bulunan sağdan üçüncü sokak olan Akgüngör Sokağa girilir. Arsa bu sokak üzerinde yer almaktadır. Taşınmazın çevresinde 917 ada 4 parsel sınırları içinde bulunan, Anadolu 2 Sitesi, Güzel Sefakent Sitesi, Karmen Sitesi, Kadıköy Can Konut Kooperatifi Sitesi, Hz. Ömer Cami bulunmaktadır. Bölge Ümraniye, Beykoz, Üsküdar kesişim noktasına yakın olup, yakın mahallerde tamamlanmış, Mesa Çengelköy, Ofton Kandilli, Eston Kandilli, inşaatı devam eden Nef Kandilli projesi bulunmaktadır. Eski-yeni siteler ile orta-üst gelir gurubuna yerleşim alanı olarak hitap eden bölgede ticari üniteler sınırlı olup, Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kandilli Rasathanesi ulaşılabilir konumda yer almaktadır.

Özellikler: Hissesine tekabül eden alan üzerinde ağaçlar ve otsu bitkiler bulunmaktadır. Akgöngör Sokağa cepheli, sokağa girilip, 70 m ilerlendiğinde sağ kolda yer almakta olup, yoldan içeriye doğru eğimli topografyaya ve dörtgen formlara sahiptir. 917 ada 4 parsel 167.906 m2 alana sahip olup satılık hissesine ( 1172/946200 ) düşen alan 207,97 m2’ dir. Tarafımıza iletilen 27.06.1986 tarihinde düzenlenmiş krokideki gibi komşu malikler varlığını sürdürmekte olup, doğusunda yapı, batısında ise bina bulunmaktadır. 

Not: 917 ada 4 parsel 26.09.2016 tasdik tarihli Boğaziçi Geri Görünüm Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama İmar Planı içerisinde Konut+Cami+Lise+İlkokul+Mesire Alanı+Yol+Park alanında kalmaktadır. Konut için yapılaşma şartları; Ayrık nizam, Taks: 0,15, Hmax: 15,50 m(5 kat), ön çekme 5 m, arka ve yan çekme 4 m şeklindedir. Üsküdar Belediyesinden parselin çok hisseli ve üzerinde kaçak yapılaşmaların olduğu, şuan için herhangi bir işlemin yapılamayacağı, işlem yapılabilmesi için bütün hissedarların anlaşması gerektiği, bölgede parselasyon çalışmasının yapıldığı ancak ne zaman tamamlanacağının bilinmediği öğrenilmiştir. Taşınmazın içinde özel bir parselasyonun şuan için olmadığı ve hissedarların yerlerinin belli olmadığı bilgisi alınmıştır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.