COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Ümraniye Çamlık Mahallesi'nde 250 m2 İmarlı Arsa

Bankadan 250m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 15148
Metre Kare 250m2
Ada 200
Parsel 10
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS -
Emsal 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Çamlık Mahallesi, İkbal Caddesi, Kenevir Sokak, No:31 297 ADA 5 PARSEL

Açıklama

 TEM Otoyolu’na çok yakın konumda, KONUT alanında ayrık nizam, H: 12.50 m. (4 kat) (bodrum yapılabiliyorsa bodrum + 4 kat) yapılaşma koşullarına sahip, Gelişmekte olan yatırıma uygun bölgede, hissesiz müstakil parsel olmasıyla avantaj sunan, 250 M2 MERKEZİ KONUMLU İMARLI ARSA

 Özellikler: Taşınmaz, 250,00 m2 yüz ölçümüne sahip olup eğimsiz arazi yapısında, dikdörtgen formdadır. Ara parsel konumunda olan taşınmazın Kenevir Sokağa cephesi yaklaşık 12,60 metre, derinliği yaklaşık 20 metredir. Parsel üzerinde, yan parselde yer alan cafe olarak kullanılan işletmenin, sökülebilir malzeme ile inşa edilmiş olan yaklaşık 206 m2 kullanılmalı kış bahçesi bulunmaktadır. Söz konusu alan sökülebilir malzemedir. Ana taşınmaz İkbal caddesine ve Turgut Özal Bulvarına yakın konumdadır. Taşınmazın bulunduğu sokak üzerindeki yapılar genellikle konut amaçlı kullanılmaktadır.

 Ulaşım: İstanbul ili, Ümraniye İlçesi, Çamlık Mahallesinde konumlu olup bölgenin ana arterlerinden olan İkbal Caddesine yakın konumdadır. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle konut amaçlı ve muhtelif katta bodrum üzerine zemin + 3­5 katlı olacak şekilde yapılaşma ile yüksek katlı bloklardan oluşan site yapılaşmaları söz konusudur. Yapılaşmanın yüksek yoğunlukta olduğu bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği market benzeri ticari birimler ve sağlık ocağı, okul, çocuk parkı gibi ihtiyaçlar kısa mesafeden karşılanabilmektedir. Bölge orta ve orta-üstü düzey gelir grubuna sahip toplum kesimlerince ikamet amaçlı tercih edilmektedir. Toplu taşıma araçlarının da güzergahı olan İkbal Caddesi ile Elalmış Caddesine olan yakınlığı ulaşımda rahatlık yaşanmasını sağlamaktadır. Bölgenin genel yapılaşma tarzı, plancılık ilkeleri ile yeterli derecede uyumludur. Konu taşınmaza yakın konumda bulunan bilinen yerler; Ümraniye İtfaiye Müdürlüğü ve Anabilim Koleji olarak ifade edilebilir. Bölgesel alt yapı ihtiyacı yeterli derecede karşılayabilmektedir.

 Not: 1/1000 ölçekli Ümraniye Revizyon Uygulama İmar Planına göre söz konusu parsel KONUT sahasında kalmakta olup ikiz nizam, hmax:4 kat (12,50 m.), ön bahçe: 5 m, Yan ve Arka Bahçe: 3 metre çekme mesafeli yapılaşma koşullarına sahiptir. Parselin güney­batı köşesi üzerinden enerji nakil hattının geçmesi sebebiyle uygulama aşamasında TEİAŞ tan görüş alınması gerektiği belirtilmiştir.