0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

İstanbul Şişli İnönü Mahallesi'nde 2+1 Kiracılı Daire

Vakıftan 2 + 1 64m2

Özellikler

Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
17604
Oda Sayısı:
2 + 1
Metre Kare:
64m2
Ada:
613
Parsel:
54
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi:
Kombili
Bina Yaşı:
30
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3
Ruhsat Tarihi:
04/07/1991
Kullanım Durumu:
Kiracı
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
2
Bağımsız Bölüm:
6

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

İnönü Mah. Çimen Sok. No: 22 / 6 Şişli / İstanbul

Uzman Görüşü

Taşınmazın iskanlı olması, halihazırda kiracısının olması, amortisman süresinin kısa olması, merkezi bir konumda yer alması, temel ihtiyaçlara yakın bir konum içerisinde yer alması, katta tek daire olması, ara katta olması avantajıdır. 

Açıklama

Özellik: 6 no.lu bağımsız bölüm binaya Çimen sokaktan ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın 2. normal katında konumlu olup kattaki tek taşınmazdır. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre brüt 64 m2 alanda salon, 2 adet yatak odası, mutfak, banyo ve antre hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın projesiyle kat ve konum olarak uyumlu alan, mimari ve statik açıdan uyumsuz olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz arka cephede yaklaşık 30 m2 büyütülerek oda hacimleri büyütülmüş ve balkon hacmi inşa edilmiştir. Taşınmazda ayrıca büyüme yapılan odalarda kolonların 2 tanesinin ötelendiği salonda bulunan kolonların birinin ise inşa edilmediği görülmüştür. Taşınmaz mevcut durumda 94 m2 dir. Zeminler; antre, mutfak, banyo ve tuvalet bölümlerinde seramik, salon ve odalarda laminat parke kaplamadır. Duvarlar; antre, mutfak, salon ve odalarda alçı sıva üzeri saten plastik boyalı, banyo ve tuvalette seramik kaplamadır. Banyolarda duşa kabin bulunmaktadır. Bağımsız bölüm ana giriş kapısı çelik, iç bölümlere açılan kapılar panel ahşap, pencereler PVC doğrama; mutfakta dolaplar laminat ve tezgah granittir. Bağımsız bölümde ısınma, doğalgaz yakıtı kullanılmak suretiyle kombi sistemi ile sağlanmaktadır. Halihazırda kombi ve radyatörler monte edilmiştir. Taşınmaz bakımsız durumda olup tadilat ihtiyacı bulunmaktadır.

2. kat 6 no.lu bağımsız bölümün bulunduğu yaklaşık 30 yıllık bina; 82,00 m² alanlı arsa üzerinde, blok nizamda, betonarme karkas inşaat tarzında, bodrum + zemin + 3 normal + çekme katlı olarak inşa edilmiştir. Bina ana girişi mahalde ve projesinde 1. bodrum kat seviyesinden Çimen Sokak üzerinden batı cephesinden Cepheden sağlanmaktadır. Mahal ve onaylı mimari projesine göre; binada toplam 8 bağımsız bölüm bulunduğu tespit edilmiştir. Asansörü bulunmayan binanın dış cephesi akrilik boyalıdır. Kapalı ve açık otoparkı bulunmayan binada, ısınma doğal gaz kombi sistemi ile yapılacak şekilde tesisat mevcuttur. Binanın enerji kimlik belgesinin olmadığı tespit edilmiştir. Taşınmazın içine girilmediği için binanın iç özellikleri tespit edilememiştir.

Ulaşım: Taşınmaz ulaşım açısından bölgenin ana arteri üzerinde yer alması ve şehrin önemli ana yollarına yakın olmaları açısından da avantajlı konumdadır. Avrupa Yakası ölçeğinde bakıldığında gayrimenkulün prestijli bir konumda olduğu görülmektedir. Halaskargazi Caddesi, Büyükdere Caddesi ve D100 Karayoluna olan yakınlığı, gayrimenkulün toplu ve özel ulaşım açısından avantajlı bir konumda olduğunun göstergesidir. Taşınmaza erişim Halaskargazi Caddesi üzerinde Mecidiyeköy istikametinde devam edilirken sağ kolda kalmaktadır. Cumhuriyet Caddesine olan yakınlığı ulaşımda rahatlık yaşanmasını sağlamaktadır. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle konut ve bodrum kat + zemin kat + 3-5 normal kat olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Yapılaşmanın yüksek yoğunlukta olduğu bölgede sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı/hastane, okul, market, banka vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. Bölge ulaşım kolaylığı özelliği sebebiyle tercih edilmektedir.

Not: 04/07/1991 tarihli yeni yapı ruhsatı ve 07/06/1993 tarihli yapı tatil tutanağı bulunmaktadır. Tarihi ve kentsel sit alanında kalmaktadır. 6 numaralı kömürlük taşınmaza aittir. Taşınmaz halihazırda kiracı tarafından kullanılmaktadır. Taşınmazın 2022 yılı aylık kira getirisi 2625 TL'dir. Yapı tatil tutanağı su basman kotunun projesinden farklı olarak inşa edilmesi ve çekme kat inşasıyla ilgili düzenlenmiştir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.