COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Sancaktepe Osmanlı Çarşıda Hisseli İki Katlı Düğün Salonu

Bankadan 1340m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11304
Metre Kare 1340m2
Ada 194
Parsel 8
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 12
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 4

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

İstanbul İli, Sancaktepe İlçesi, Kemal Türkler Mahallesi, Osmangazi Caddesi, No: 11/170

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Ulaşım: İstanbul İli, Sancaktepe İlçesi, Kemal Türkler Mahallesi, Osmangazi Caddesi, No: 11/170 adresinde konumludur. Açık olarak Sancaktepe Kaymakamlığı önünden Atatürk Caddesi boyunca ilerlenerek sağ kola Osmangazi Caddesi yönüne devam edilir. Taşınmaza bu cadde üzerinde sol kolda 11 kapı numarası ile konumlu ve fiilen içerisinde ticari faaliyet olmayan AVM ye girilerek ulaşılır. Taşınmazın yakın çevresi genel ticaret, cadde arka cepheleri konut fonksiyonlu olarak gelişimini tamamlamıştır. Yakın bölge sosyal açıdan orta gelir seviyesine sahip kesimlerce tercih edilen, ayrık nizamda inşa edilmiş 3-5-7 ve 10 katlı genç ve orta yaşlı yapıların bulunduğu bir bölgede konumlanmaktadır. Taşınmaz bölgenin ana ulaşım arteri üzerinde konumlu olup toplu taşıma araçları ile ulaşımı kolaylıkla sağlanabilmektedir. Bölgede nüfus ve yapı yoğunluğu üst seviyededir. Bölgede genel olarak cadde üzerinde ticari hareketlilik üst seviyede olup tüm kamu hizmetlerinden iyi derecede istifade edilmektedir.

Özellikller: Taşınmaz 2.bodrum kattan yapılan bina girişine göre 3. Normal + Çatı katta ön cephede yer almaktadır. Taşınmaz mahallen : 1.340 m² (3.NK:670 m², Çatı Kat: 670 m²) alana sahiptir. Taşınmazın 17/27 hissesi satılıktır. 

Taşınmazın bulunduğu bina; 2.113,59 m2 yüz ölçümlü, yamuk geometrik yapıda, güneybatı cephesi Osmangazi Caddesi’ne, kuzeydoğu cephesinin küçük bir bölümü Atatürk Caddesi’ne, cephelidir. Betonarme yapı strüktüründe ~2007 yılında inşa edilmiş 4B+Z+3NK+ÇK bina, komşu 11 nolu parsel üzerinde inşa edilmiş bina ile birleştirilmiştir. Her iki bina birbiri ile iç mahallerden geçişli olup mahallen tek bir bina şeklinde konumludurlar. Mimari projesine göre binanın 4 ve 3. bodrum katlarında otopark ve sığınak, 2. bodrum katında bina girişi ile 1.bodrum katta yer alan dükkanlara ait depo alanları, 1.bodrum, zemin, 1 ve 2. normal katların her birinde 40 adet dükkan, 3.normal katta 8 adet dükkan ile 2 adet çatı arasında mahalleri olan düğün salonu olacak şekilde projelendirilmiştir. Bina projesine göre güneybatı (Osmangazi Caddesi Cephesi) ve kuzeydoğu (Atatürk Caddesi Cephesi) cephelidir. Bina giriş kapısı otomatik cam kapı olup yürüyen merdivenleri, 2 adet yangın merdiveni ve 3 adet asansör mevcuttur. Bina dış cephesi alüminyum kompozit levha kaplamadır.

Not: 17.09.2007 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.Taşınmazın 17/27 hissesi satılıktır.