COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Sancaktepe Abdurrahman Gazi Mahallesinde 76 m2 2+1 Ters Dubleks Daire

Bankadan 2 + 1 76m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11393
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 76m2
Ada 6316
Parsel 8
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 9
Kat Sayısı 3
Ruhsat Tarihi 14/09/2011
Bulunduğu Kat 0
Bağımsız Bölüm 2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 3
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Abdurrahman Gazi Mahallesi, Tanyel Sokak, No: 7, Yahşi Apartmanı, Kat: Zemin, Sancaktepe/ İSTANBUL

Uzman Görüşü

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir süresinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Teklif vermeyi düşündüğünüz bu gayrimenkulün tapu devir işlemleri için net bir tarih verilememektedir. Kredi kullanacak olan üyelerimiz kredi ön onay aldıktan sonra kredi kullanıma başlatılmamasına önemle rica ederiz. 

Açıklama

Özellikler: Söz konusu taşınmaz, zemin kattaki 2 bağımsız bölüm numaralı  bodrum kat ile bağlantı ters dubleks daire olup taşınmaz girişine göre orta cephede yer almaktadır. Söz konusu taşınmazın her iki katının da kapalı metrajlarında büyümelerinin olduğu tespit edilmiştir. Zemin katı; Taşınmaza göre brüt 38 m2 kullanım alanlı iken, mahallindeki tespitlerinde 3 bb numaralı dairenin kapalı metrajından yaklaşık 2 m2 kadar, bina holünden de yaklaşık 1 m2 kadar kendi kullanım alanına dahil etmesiyle toplamda 3 m2 kadar büyüme yaparak brüt 41 m2 kullanım alanlı olarak edildiği görülmüştür. Zemin katı mahallinde; salon, mutfak ve antre bölümlerinden oluşmaktadır. Bodrum katı; Taşınmaza göre brüt 38 m2 kullanım alanlı iken, mahallindeki tespitlerinde 3 bb numaralı dairenin kapalı metrajından yaklaşık 2 m2 kadar, yangın kaçış holünden de yaklaşık 4 m2 kadar kendi kullanım alanına dahil etmesiyle toplamda 6 m2 kadar büyüme yaparak brüt 44 m2 kullanım alanlı olarak edildiği görülmüştür. Bodrum katı mahallinde 2 adet oda, banyo + wc ve antre bölümlerinden oluşmaktadır. Söz konusu taşınmazın giriş kapısı ahşap görünümlü çelik ve iç mekanlara açılan kapıları Amerikan panel olup pencereleri pvc doğramadır. Tüm ıslak hacimleri seramik döşeli olan taşınmazın salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli ve duvarları saten boyalı olup tavan köşeleri kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde mdf dolaplar ve tezgah ile banyo + wc bölümünde duş teknesi, duşa kabin, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Isınması doğalgaz kombi sistem ile sağlanan taşınmazın tüm bölümlerinde panel radyatörler kullanılmıştır. Taşınmazda yapılan incelemelerde taşınmazın iç bölüm özelliklerinde tadilat yapılması gerektiği görülmüştür.     

Ulaşım: Söz konusu taşınmaz İstanbul İli, Sancaktepe İlçesi, Abdurrahman Gazi Mahallesi, Tanyel Sokak üzerindeki 7 numaralı Yahşi Apartmanı içerisinde yer almaktadır. Abdurrahman Gazi- Eyüp Sultan istikametinde Atayolu Caddesi üzerinde ilerlerken gelinen Sancaktepe Halk Kütüphanesi karşısından sağa Ulus Caddesine dönülür. Bu cadde üzerinde takriben 400 metre kadar ilerledikten sonra gelen dönemeçten sağa Ebubekir Caddesine sapılır. Bu cadde boyunca yaklaşık 1 km ilerledikten sonra sağa Albayrak Sokağa dönülerek takriben 100 metre sonra sola Tanyel Sokağa girilir. Taşınmazın yer aldığı bina, bu sokak üzerinde yaklaşık 40 metre yol aldıktan sonra sağda, 2. parsel üzerinde konumlanmıştır. Konu taşınmazın yer aldığı bölgenin bütün alt yapı hizmetleri tamamlanmış olup, tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.

Not: 14/09/2011 tarihli yeni yapı ruhsatı ve 10/01/2013 tarihli tadilat Yapı Ruhsatı bulunmaktadır. 

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.