COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Küçükçekmece'de 89 m2 Daire

Vakıftan 2 + 1 89m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 14167
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 89m2
Ada 0
Parsel 4047
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 46
Kat Sayısı 5
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 17

Ödeme Detayları

KDV % 0
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Cennet Mah. Barbaros Cad. Halıcıoğlu Apt B Blok Apt. No: 75 /1 / 17 Küçükçekmece / İstanbul

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 17 no.lu bağımsız bölüm binaya ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın 3. normal katında ve sağ ön tarafta kalmakta (kuzey, batı cepheli) olup, kullanım alanı onaylı mimari projesine ve yerinde yapılan incelemelere göre 89 m²'dir. Bağımsız bölüm; projesine göre antre, mutfak, banyo, tuvalet, salon, 2 oda ve 2 balkon bölümlüdür. Yerinde yapılan incelemelerde mutfak ile balkon bölümünün birleştirildiği görülmüştür. Zeminler; banyo ve tuvalet bölümlerinde seramik, antre, mutfak, salon ve odalarda laminat ahşap parke kaplamadır. Duvarlar; antre, mutfak, salon ve odalarda alçı sıva üzeri boyalı, banyo ve tuvalette seramik kaplamadır. Banyoda duşa kabin bulunmaktadır. Bağımsız bölüm ana giriş kapısı çelik, iç bölümlere açılan kapılar ahşap, pencereler PVC doğrama; mutfakta dolaplar ve tezgâh ahşap kaplamalıdır. Bağımsız bölümde ısınma, doğalgaz yakıtlı kombi sistemi ile sağlanmaktadır.

Ana taşınmaz, 4047 parsel üzerinde; A ve B blok olarak isimlendirilmiş iki bloktur. konu taşınmaz 3. kat 17 no.lu bağımsız bölümün bulunduğu bina (B blok), blok nizamda, betonarme karkas inşaat tarzında, kısmi bodrum +2 bodrum + zemin + 5 normal katlı olacak şekilde toplam 8 katlı inşa edilmiştir. Blok; parselin batı yönünde yer almaktadır. Bina giriş kapısı 2.bodrum katta yer almakta ve giriş kuzeybatı yönünden sağlanmaktadır. Binanın kısmi bodrum katında sığınak, kömürlükler, kapıcı dairesi, 2.bodrum katında ve diğer katlarda her katta 3‘er daire olacak şekilde binada toplam 24 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina ana giriş bölümü, kat sahanlık zeminleri ve merdiven basamakları kırık taş kaplama, giriş bölümünde duvarları boyalıdır. Asansörün mevcut olduğu binanın dış cephesi ısı izolasyonu üzeri boyalıdır. Otopark imkânı bulunmayan binada, ısınma doğalgaz yakıtlı kombi sistemi ile yapılacak şekilde tesisat bulunmaktadır

Ulaşım: Taşınmaz, bölgenin ana arterlerinden olan Yahya Kemal Beyatlı Caddesi’ne ~50 m mesafede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle konut/işyeri amaçlı ve bodrum + zemin + 4-6 normal kat olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Yapılaşmanın yüksek yoğunlukta olduğu bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. Bölge, orta ve orta altı düzey gelir grubuna sahip insanların ikamet etmeyi tercih ettikleri bir bölge özelliğini taşımakta olup, toplu taşıma araçlarının da güzergahı olan Yahya Kemal Beyatlı Caddesi’ne olan yakınlığı ulaşımda rahatlık yaşanmasını sağlamaktadır. Konu taşınmaza yakın konumda bulunan bilinen yerler; Yeşilyuva İlkokulu, Cennet Kültür ve Sanat Merkezi, Küçükçekmece Hamamı, Küçükçekmece Anadolu Lisesi olarak ifade edilebilir.

Not: 19.03.1980 tarihli  Yapı Kullanma İzin Belgesi( İskan) vardır. 20.11.1974 tarihli yapı ruhsatı vardır. Taşınmaz 2 hisseli olup, hissedarlar rızaen birlikte satışı gerçekleştirme konusunda mutabıktırlar.