Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

İstanbul Kadıköy Göztepe Mahallesinde 59 m2 2+1 Daire

Şirketten 2 + 1 59m2

Özellikler

Tapu no 9273
Ada 2997
Parsel 123
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 0
Kat Sayısı 12
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 5

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

Göztepe Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesi, Damak Sokak No:2 Kat:3 Daire:5 Kadıköy

Açıklama

Ulaşım: İstanbul ili , Kadıköy İlçesi, Göztepe Mahallesi, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi ve Damak Sokak kesişiminde 2 kapı numaralı binada 3.katta konumludur. Taşınmaza ulaşım için Kadıköy mevkiinden Bostancı mevkii istikametine Fahrettin Kerim Gökay Caddesi üzerinden ilerlenir. Konu taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina bu cadde üzerinde sağ kolda , caddenin Damak Sokak ile kesiştiği köşe parselde konumludur.

Özellikler: Konu taşınmazdan 5 nolu bağımsız bölüm mimari projesinde ve yerinde ana gayrimenkul içinde 3. katta ve bina girişine göre arka tarafta konumlu dairedir. Yapıya Fahrettin Kerim Gökay Caddesi üzerinden bakıldığında konu taşınmaz sağ tarafta kalmaktadır. Yerinde yapılan incelemede konu taşınmazın kapısına kalem ile 6 yazıldığı görülmüştür. Bahse konu 6 rakamının sehven yazıldığı düşünülmektedir. İncelenen 07.02.2017 tarih 2017/6773 sayılı, kat irtifakına esas mimari projesine göre salon, oda, hol, mutfak , banyo ve balkon düzeninde, brüt 59 m² alan sahiptir. Yerinde yapılan incelemede balkon hacminin alanında herhangi bir değişiklik yapılmadan konu taşınmazın oda hacmi olarak kullanıldığı belirlenmiştir.Konu taşınmaz kat , konum ve alan olarak mimari projesine uygundur. Konu taşınmazda salon ve oda zeminleri ahşap parke, duvarlar ise sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfak hacminde zemin seramik kaplı , duvarlar ise kısmen seramik kaplı kısmen ise sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfakta mutfak tezgahı ve ahşap dolaplar bulunmaktadır. Banyo hacminde zemin ve duvarlar seramik kaplıdır. Banyoda klozet, lavabo ve duşakabin bulunmaktadır. Taşınmazda iç kapılar ahşap , dış kapı ise çelik malzemedendir. Taşınmazın pencere doğramaları pvc malzemedir.

Yapıya kat irtifakının 2018 yılında kurulması nedeni ile Kadıköy Tapu Dairesinde parsel üzerindeki yapıya ait mimari proje bulunmamaktadır. Yapıya ait 07.02.2017 tarih 2017/6773 sayılı mimari proje Kadıköy Belediyesinde şifahen , yapıya ait şantiye ofisinde ise fiziksel olarak incelenmiştir. Şifahen ve fiziksel olarak incelenen projelerin birbirinin aynı olduğu belirlenmiştir. Rapor fiziksel olarak incelenen mimari proje kullanılarak hazırlanmıştır. İncelenen 07.02.2017 tarih 2017/6773 sayılı, kat irtifakına esas mimari projesine göre ve yerinde yapı 2 bodrum+ zemin+ 8 normal kat + çatı kattan oluşmaktadır. Projesinde ve yerinde yapının 2.bodrum katında otopark, 1.bodrum katında sığınak, su deposu, hidrofor, elektrik odası, jeneratör odası ve dükkana ait depo, zemin katında 1 adet bodrumda deposu olan dükkan ve kapıcı dairesi, tüm normal katlarında 2 şer adet daire , 8.normal katında ise 2 adet çatı katında odası olan daire olmak üzere yapıda toplamda 17 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Yapının girişinin mimari projesinde ve yerinde zemin kat seviyesinden , Damak Sokak cephesinden (Güneydoğu cephesi) yapıldığı belirlenmiştir.İnceleme günü itibarıyla binanın inşaat bitmişlik seviyesi % 90, oturum-doluluk oranı ise % 0 mertebesindedir. Yapının giriş kapısı camlı demir kapıdır. Yapıda katlar arası geçiş merdivenler ve 1 adet asansör ile yapılmaktadır. Dış cephe mantolamalı dış cephe boyası ile kaplıdır.

Not: 24.04.2017 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.