COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Kadıköy Erenköy Mahallesinde 3+1 105 m2 ¾ Hisseli Daire

Vakıftan 3 + 1 105m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 10583
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 105m2
Ada 973
Parsel 185
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 48
Kat Sayısı 3
İskan Tarihi 09/09/1981
Ruhsat Tarihi 03/03/1970
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm B 23

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Alacalı Çıkmazı Sokak, Kervansaray Apartmanı, B Blok, No:4, Kat: 2, D:23 Kadıköy/İstanbul

Uzman Görüşü

Taşınmazın iskanlı olması, Şemsettin Günaltay Caddesine yakın konumda olması, ulaşım ve erişilebilirliğinin yüksek olması avantajıdır.

Açıklama

Ulaşım: İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Erenköy Mahallesi sınırları içerisinde, Şemsettin Günaltay Caddesi’nin güneyinde, Çoban Yıldızı Sokak ile Kamiller Sokak arasında kalan bölümde, Kervansaray Apartmanı’nda b blokta yer almaktadır. Gayrimenkule ulaşım için; İstanbul İli'nin önemli ulaşım akslarından olan D100 karayolundan üzerinde Kadıköy istikametinde ilerlenir ve Şemsettin Günaltay Caddesi'ne girilir. Bu cadde üzerinde kuzeybatı yönünde yaklaşık 500 m ilerlenir, sol kolda yer alan Kamiller sokağına girilir. Gayrimenkulün konumlu olduğu Alacalı Çıkmazı Sokak, bu Kamiller Sokağına girdikten sonra sağ kolda üzerinde kuzey yönünde yaklaşık 20 m ilerlenince sol kolda konumlanmaktadır. Gayrimenkulün yakın çevresinde, yeni binalar ile 30-40 yıllık mesken amaçlı kullanılan 7-10 katlı binalar, Özel Erenköy Tren İstasyonu, Mustafa Nazmi Ersin Camii, Erenköy Kız Anadolu Lisesi ve Kazasker Camii bulunmaktadır. Gayrimenkule ulaşım, toplu taşıma araçları ve özel araçlarla kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Özellikler: Konu gayrimenkulün yer aldığı ana gayrimenkul 1.246,00 m² yüzölçümlü parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında ayrık nizamda, 3/B yapı sınıfında yapı ruhsatına göre yaklaşık 40 yıl önce inşa edilmiştir. Onaylı mimari projesinde göre ana gayrimenkul bodrum, zemin ve 3 normal kattan oluşmak üzere 5 katlıdır. Gayrimenkulün bodrum katında; 2 adet daire ve sığınak hacimleri, zemin katta; 3 adet daire, 1.kattan 3.kata kadar her katta 3’er adet daire olmak üzere ana gayrimenkul toplamda 14 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Ana gayrimenkul bitişik nizam şeklinde edilmiş a ve b blok olmak üzere 2 adet bloktan oluşmakta olup iki blok toplam 28 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Onaylı mimari projesine göre konu gayrimenkul, antre, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık brüt 105 m² kapalı kullanım alanından meydana gelmektedir. Gayrimenkulün zeminleri parke, ıslak hacimler fayans kaplama olup oda ve salon hacimleri saten boya, banyo hacimleri fayans kaplamadır. Isınma doğalgaz sistemi ile sağlanmaktadır. Taşınmazın iç mekanı kullanılamayacak durumda olup, masraflıdır.

Not: 03.03.1970 tarihli temel yapı ruhsatı ve 04.01.1979 tarihli yeni yapı ruhsatı,  09.09.1981 tarihli İskanı bulunmaktadır. Taşınmazın ¾ hissesi satıştadır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.