COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Kadıköy Erenköy Mahallesinde 3+1 105 m2 ¾ Hisseli Daire

Vakıftan 3 + 1 105m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 10583
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 105m2
Ada 973
Parsel 185
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 40
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm B 23

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Alacalı Çıkmazı Sokak, Kervansaray Apartmanı, B Blok, No:4, Kat: 2, D:23 Kadıköy/İstanbul

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Ulaşım: İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Erenköy Mahallesi sınırları içerisinde, Şemsettin Günaltay Caddesi’nin güneyinde, Çoban Yıldızı Sokak ile Kamiller Sokak arasında kalan bölümde, Kervansaray Apartmanı’nda b blokta yer almaktadır. Gayrimenkule ulaşım için; İstanbul İli'nin önemli ulaşım akslarından olan D100 karayolundan üzerinde Kadıköy istikametinde ilerlenir ve Şemsettin Günaltay Caddesi'ne girilir. Bu cadde üzerinde kuzeybatı yönünde yaklaşık 500 m ilerlenir, sol kolda yer alan Kamiller sokağına girilir. Gayrimenkulün konumlu olduğu Alacalı Çıkmazı Sokak, bu Kamiller Sokağına girdikten sonra sağ kolda üzerinde kuzey yönünde yaklaşık 20 m ilerlenince sol kolda konumlanmaktadır. Gayrimenkulün yakın çevresinde, yeni binalar ile 30-40 yıllık mesken amaçlı kullanılan 7-10 katlı binalar, Özel Erenköy Tren İstasyonu, Mustafa Nazmi Ersin Camii, Erenköy Kız Anadolu Lisesi ve Kazasker Camii bulunmaktadır. Gayrimenkule ulaşım, toplu taşıma araçları ve özel araçlarla kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Özellikler: Konu gayrimenkulün yer aldığı ana gayrimenkul 1.246,00 m² yüzölçümlü parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında ayrık nizamda, 3/B yapı sınıfında yapı ruhsatına göre yaklaşık 40 yıl önce inşa edilmiştir. Onaylı mimari projesinde göre ana gayrimenkul bodrum, zemin ve 3 normal kattan oluşmak üzere 5 katlıdır. Gayrimenkulün bodrum katında; 2 adet daire ve sığınak hacimleri, zemin katta; 3 adet daire, 1.kattan 3.kata kadar her katta 3’er adet daire olmak üzere ana gayrimenkul toplamda 14 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Ana gayrimenkul bitişik nizam şeklinde edilmiş a ve b blok olmak üzere 2 adet bloktan oluşmakta olup iki blok toplam 28 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Onaylı mimari projesine göre konu gayrimenkul, antre, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık brüt 105 m² kapalı kullanım alanından meydana gelmektedir. Gayrimenkulün zeminleri parke, ıslak hacimler fayans kaplama olup oda ve salon hacimleri saten boya, banyo hacimleri fayans kaplamadır. Isınma doğalgaz sistemi ile sağlanmaktadır. Taşnmazın iç mekanı kullanılamayacak durumda olup, masraflıdır.

Not: 05.09.1986 tarihli İskanı bulunmaktadır. Taşınmazın ¾ hissesi satıştadır.