Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

İstanbul Fatih Ayvansaray Mahallesinde 2+1 52 m2 Daire

Bankadan 2 + 1 52m2

Özellikler

Tapu no 9938
Pafta 477
Ada 2703
Parsel 41
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 24
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat -1
Bağımsız Bölüm 3

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Ayvansaray Mahallesi, Mumhane Caddesi, Topçu Apt, No:2 D:3 Fatih-İstanbul

İstanbul Fatih Ayvansaray Mahallesinde 2+1 52 m2 Daire

Açıklama

Ulaşım: İstanbul ili, Fatih ilçesi Ayvansaray Mahallesi, Mumhane Caddesi üzerinde bulunan, 2 kapı numaralı Topçu Apartmanı içerisinde, 1.bodrum kattaki 3 bağımsız bölüm numaralı (3 kapı numaralı) gayrimenkuldür. Taşınmaza Savaklar Caddesinden Eğrikapı Caddesine girilerek daha sonra sağ tarafta yer alan Mumhane Caddesine sapılarak ulaşılmaktadır. Bölgeye ulaşım belediye otobüsleri ve minibüsler ile sağlanmakta olup konu gayrimenkul toplu taşıma duraklarına yakın konumdadır. Gayrimenkul ana ulaşım akslarına (Savaklar Caddesi, Mürselpaşa Caddesi vb.) yakın konumdadır.


Özellikler: olan 3 no.lu bağımsız bölüm, binanın 1.bodrum katında, bina girişine göre sol­ön cephede (Mumhane Caddesine göre sol­arka cephede) yer almaktadır. Konu mülk salon, 2 oda, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve hol olmak üzere 43 m2 net, 52 m2 brüt kullanım alanına sahiptir. Gayrimenkulde zeminler deforme olmuş şap beton olup duvarlar yer yer zarar görmüş, boyalıdır. Tavanlar, tavan boyasıdır. Mutfak alanında ve banyo alanında herhangi bir armatür bulunmamaktadır. Gayrimenkulün dış kapısı ahşap kapı olup iç kapıları ve pencereleri bulunmamaktadır. Konu mülkün pencerelerinde demir parmaklıklar bulunmaktadır. Konu mülkün aydınlatması, klasik aydınlatma olup ısıtma sistemi de kaloriferli doğalgaz­kombidir. Kombi ve radyatörleri bulunmaktadır. Gayrimenkul mesken amaçlı planlanmış olup hâlihazırda boş durmaktadır.

590.55 m2 yüzölçümüne sahip, 2703 ada 41 parsel numaralı eğimli arsa üzerine inşa edilmiş olan ana gayrimenkul, onaylı mimari projesine göre 2 bodrum, zemin ve 3 normal kat olmak üzere toplam 6 katlı, ayrık nizamda yapılaşmış, yaklaşık 24 yıllık bir binadır. Binanın 2.bodrum katında sığınak ve kömürlükler; 1.bodrum katında 4 adet daire; zemin katında 3 adet dükkân ve 2 adet daire; normal katlarda da beşer adet daire bulunmakta olup merdiven sahanlıkları ve sığınak alanları, ortak kullanım alanlarını oluşturmaktadır. Bina içerisinde toplam 24 bağımsız bölüm (21 mesken + 3 işyeri) yer almaktadır. Binanın girişi, Mumhane Caddesine göre sol cephe üzerinden sağlanmakta olup bina giriş kapısı zemin katta bulunmaktadır. Binanın dış cephesi, cephe boyası olup çatısı da kiremit kaplıdır. Bina içerisindeki ortak alanların zeminleri fayans olup duvarları da boyalıdır.

Not: 09.11.1994 tarihli İskanı bulunmaktadır.