İstanbul Esenyurt Atatürk Mahallesinde 2+1 Daire

Bankadan 2 + 1 66m2

Özellikler

Tapu no 11532
Ada 572
Parsel 23
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 7
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm 6

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Atatürk Mahallesi, Kuruçeşme Caddesi, 2231. Sokak, No: 9, 1. Normal Kat, Daire: 6, PK: 34522 Esenyurt /İstanbul

İstanbul Esenyurt Atatürk Mahallesinde 2+1 Daire

Açıklama

Özellikler: 6 no.lu bağımsız bölüm binaya ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın 1. normal katında ve sağ tarafta kalmakta (kuzeybatı - güneydoğu cepheli) olup, kullanım alanı onaylı mimari projesine göre ve fiilen ~66 m2dir. Bağımsız bölüm antre, mutfak, banyo, tuvalet, salon, 2 oda ve balkon bölümlüdür. Zeminler; antre, mutfak, banyo ve tuvalet bölümlerinde seramik, salon ve odalarda laminat parke kaplamadır. Duvarlar; antre, mutfak, salon ve odalarda alçı sıva üzeri saten boyalı, banyo ve tuvalette seramik kaplamadır. Islak hacimler hariç tavanlarda kartonpiyer uygulaması mevcuttur. Banyoda hilton tipi lavabo, klozet ve duşa kabin bulunmaktadır. Bağımsız bölüm ana giriş kapısı çelik, iç bölümlere açılan kapılar panel ahşap, pencereler PVC doğrama; mutfakta dolaplar laminat ve tezgah mermerdir. Bağımsız bölümde ısınma, doğalgaz yakıtı kullanılmak suretiyle kombi kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Halihazırda kombi ve radyatörler monte edilmiştir. Bağımsız bölüm bünyesinde yerinde yapılan incelemelere göre taşınmazın kolon sayısı ve dizilimi bakımından onaylı mimari projesine uygun olmamasına karşın onaylı statik projesi ile uyumlu olacak şekilde inşa edildiği tespit edilmiştir. 
Taşınmazın bulunduğu bina; 176,00 m2 alanlı arsası üzerinde, bitişik nizamda, betonarme karkas inşaat tarzında, bodrum + zemin + 3 normal + çatı katlı inşa edilmiştir. Bina kuzeybatı yönden 2231. Sokaka, güneydoğu yönden komşu parsele cephelidir. Binada toplam 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi projesine göre ve fiilen, kuzeybatı cepheden Zemin kattan sağlanmaktadır. Bina ana giriş bölümü, kat sahanlık zeminleri ve merdiven basamakları mermer kaplama, giriş bölümünde duvarları plastik boyalıdır. Asansörün mevcut olmadığı binanın dış cephesi akrilik boyalıdır. Kapalı/Açık otopark imkanı bulunmayan binada, ısınma doğalgaz kombi sistemi ile yapılacak şekilde tesisat bulunmaktadır.
Ulaşım: Beylikdüzü - Büyükçekmece istikametinde E5 Karayolu yanyol üzerinde ilerlerken sağ tarafta yer alan Autopia A.V.M.` ye gelmeden sağ kol üzerinde yer alan Adnan Kahveci Bulvarı`na sapılır ve bulvar üzerinde yaklaşık 2.500 metre ilerledikten sonra sol kol üzerinde yer alan Kureçeşme Caddesi`ne sapılır ve cadde üzerinde yaklaşık 500 metre ilerledikten sonra sol kol üzerinde yer alan Samyeli Sokağa sapılır ve sokak üzerinde yaklaşık 100 metre ilerledikten sonra sol kol üzerinde yer alan 2243. Sokağa sapılır ve sokak üzerinde yaklaşık 200 metre ilerledikten sonra sağ kol üzerinde yer aşan 2231. Sokağa sapılır. Taşınmazın yer aldığı 9 kapı numaralı apartman 2231. Sokak üzerinde sol tarafta yer almaktadır. Taşınmaz tapu kayıtlarında Kıraç Köyünde iken Atatürk Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Teknik altyapılar tamamlanmış ve kamu hizmetlerinden istifade normaldir. Taşınmaz toplu taşıma araçlarının güzergah ve durak noktalarına yürüme mesafededir. Yakın çevresinde 1-2/3-4/5-6 katlı binalar bulunmaktadır.  Bölge orta gelir düzeyine sahip kesimlerce tercih edilmektedir. İlçe merkezine yakın, şehrin merkezi yerlerine uzak konumdadır. Konu taşınmaza yakın konumda bulunan bilinen yerler; Abdullah Gül Parkı ve Kıraç Ortaokulu olarak ifade edilebilir.
Not: 06.08.2013 tarihli yapı kullanma izni mevcuttur.