İstanbul Arnavutköy Hadımköy Mahallesinde 140 m2 Dubleks Daire

Sahibinden • 5 + 1 • 140m2

Özellikler

Tapu no 6882
Ada 0
Parsel 3508
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 2
Kat Sayısı 4
Bulunduğu Kat 4
Bağımsız Bölüm 5

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır

Adres

AHİ EVRAN Sok., No: 11 / 5

Açıklama

Özellikler: 5 bağımsız bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmaz dahilinde bulunduğu binanın 4. ve çatı aralı katlarında konumludur. Taşınmaz projesinde giriş katında brüt 88 m2 alanda salon, mutfak, 2 oda, banyo, wc, antre, gömme balkon hacimlerinden oluşacak şekilde projelendirilmiştir. Çatı katında brüt 27 m2 alanda, 2 oda, antre hacimlerinden olmak üzere yasal brüt 115 m2 alanlı olup, 17 m2 açık terası bulunmaktadır. Mahalinde yapılan incelemede, gömme balkon olarak nitelendirilen balkonun bir kısmının kapatılarak oda yapıldığı tespit edimiş olup, çatı katında da çatı duvarları kaldırılarak ve makine dairesine doğru yaklaşık +25 m2 büyüme yapıldığı tespit edilmiştir. Taşınmazın mevcut alanı 140 m2 olarak hesaplanmıştır. Dairede salon, oda zeminleri parke döşeli, antre, mutfak, banyo, wc ve balkon zeminleri seramik kaplama olup, duvarlar saten boya ile boyalı ve tavan kartonpiyerlidir. Daireye giriş kapısı çelik kapı niteliğinde, iç cephe doğramaları ahşap panel nitelikli, dış cephe doğramaları ise pvc yapı malzemelidir. Mutfak tezgahı granit olan taşınmazın, mutfak dolapları laminat niteliklidir. Banyo ve wc`de zeminler fayans, duvarlar ise seramik kaplı olup tavan pvc panel niteliğindedir.

Katta tek daire olması nedeniyle tüm yönlerden açıktır.

Bina 234,31 m2 yüzölçümlü 3508 parsel üzerinde bodrum + zemin + 4 normal kat ve çatı katı olmak üzere projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Bina, bodrum katında bina girişi ve bina ortak alanları, diğer katlarında da en üst kattaki çatı aralı olmak üzere 1'er adet daireden toplamda 5 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Binanın dış cephesi dış cephe boyalı olup, girişi, kat sahanlıkları ve merdivenleri mermer döşemedir. Binada asansör bulunmaktadır.

Mahallinde 4. Normal ve Çatı Aralı Katta oturumlu olan taşınmazın bulunduğu kat bilgisinin tapu kaydına sehven 3. Normal olarak yazılmış olduğu tapu müdürlüğünden öğrenilmiştir. (Projesi katta tek daire şeklinde tasarlandığından sehven yazım herhangi bir trampa çelişkisine neden olmamaktadır.)

Not: 7.12.2015 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.