COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Hatay Antakya Güzelburç Mahallesinde 44 m2 Ofis

Bankadan 42m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12526
Metre Kare 42m2
Ada 3071
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 8
Isıtma Sistemi Sobalı
Kat Sayısı 1
Bağımsız Bölüm 32
Bulunduğu Kat 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Güzelburç Mahallesi, Mehmet Akif Caddesi, No: 24, Antakya / Hatay

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Abdi İpekçi Caddesine cepheli, Toplu taşıma güzergahına çok yakın, 40 adet bağımsız bölümü bulunan KÖŞE KONUMLU BİNADA, okul ve sosyal donatı alanlarına yürüme mesafesinde, 44m2 EKONOMİK BÜRO FIRSATI

Ulaşım: Hatay İli, Antakya İlçesi, Güzelburç Mahallesi (3071 ada 1 Parsel), M. Akif Caddesi, No: 24, K:1 posta adresinde bulunmaktadır. Ulaşım tarifi olarak, bölgenin ana arterlerinden olan Antakya-­İskenderun yolu üzerinde kuzeydoğu yönünde ilerlenir. Özel Antakya Akademi Hastanesi’ni 1 km ilerlendikten sonra M.Akif Caddesine doğru sağa dönülür. Yol üzerinde yaklaşık 250 metre ilerlendikten sonra değerleme konusu taşınmaz sağ tarafta yer alan 24 nolu binaya ulaşım sağlanmaktadır. Yakın çevresinde Ertuğrul Gazi İlkokulu, petrol ofisi bulunmaktadır. Bölge, Antakya Belediyesi sınırları içerisinde yer almaktadır ve tamamlanmış altyapıya sahiptir. Taşınmazın cepheli olduğu Abdi İpekçi Caddesi iki yönlü olup yoğun araç trafiğine sahiptir.

Özellikler: 3071 ada 1 parsel, 52/2400 arsa paylı, 1. kat, 32 bağımsız bölüm numaralı büro; onaylı mimari projesinde göre; zemin kattan bina girişine göre arka cephede, iş hanı merdiven çıkışına göre karşı taraftan 4. büro olarak yer almaktadır. Antakya Belediyesi’nde incelenen mimari projesinde yaklaşık brüt 44 m2 alana sahip olup; Wc, mutfak, giriş holü, 1 oda hacimden oluşmaktadır. Taşınmaz içine girilememiş olup iç mekan özellikleri hakkında bilgi alınamamıştır.

3071 ada 1 parsel üzerindeki bina, 1468,97 m2 alanlı imar parseli üzerine, betonarme karkas yapı tarzında (3/A yapı sınıfı) inşa edilmiştir. Binada gözle görülür depremsel bir hasar tespit edilmemiştir. Ana gayrimenkul orta, derecede bakımlıdır. Ana taşınmaz, Antakya Belediyesi ve Antakya Tapu Müdürlüğü imar arşivinde incelenen mevcut onaylı bila tarihli ve bila sayılı mimari projeye göre, zemin + 1 normal katlı olarak projelendirilmiştir. Binanın zemin katında, 16 adet asma katlı dükkan, 3 adet dükkan, 1 adet büfe ve bina girişi bulunmaktadır. 1.normal katında 19 adet büro, 1 çay ocağı olmak üzere binada toplam 40 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi projesine göre zemin kat seviyesinden ve güneydoğu cepheden sağlanmaktadır. Binanın cephesi dış cephe boyası ile boyalı durumdadır. Bina ana kapısı ferforje demir doğrama olup merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Bina içi merdiven sahanlık seramik, basamaklar mermer ile kaplanmış olup duvar ve tavanlar plastik boyalı durumdadır. Binada katlar arasında erişimi sağlayan 1 adet merdiven bulunmaktadır.

Not:  04.05.2012 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.