Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Hakkari Yüksekova Mezarlık Mahallesinde 3 Katlı Bina

Bankadan 3 648m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tapu no 10215
Ada 259
Parsel 135
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 18
Kat Sayısı 3
Arsa Yüzölçümü 1187

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Hakkari ili, Yüksekova ilçesi Mezarlık Mahallesi Hayattin Kesici Caddesi 614.sokak 259 ada 135 parse

Açıklama

Ulaşım: Hayatitn Kesici Caddesi üzerinde Şemdinli yönüne doğru 1.5 km ilerledikten sonra 614.sokağa girilir.614.sokak boyunca 100 m ilerledikten sonra sokağın solunda konumlu sokağa cepheli 259 ada 135 parsel nolu taşınmaza ulaşılır. Taşınmaz ilçe merkezinde konumlu olduğundan dolayı ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde az sayıda boş arsa, 2 ‐ 3 katlı binalar yer almaktadır. Taşınmazın çevresinde çeşitli dükkanlar, Akaryakıt İstasyonu ve Camiler bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmalar devam etmektedir. Belediyenin hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Özellikler: 259 Ada 135 Parsel nolu ana taşınmaz 1187,76 m2 betonarme 3 katlı konut ve arsası vasıflıdır. İlgili 
belediyede ve il özel idare biriminde taşınmaza ait herhangi bir ruhsat , iskan ve mimari proje bulunmamaktadır. Taşınmaz üzerinde tespit edilen yapı kullanma izin belgesi bulunan 648 m2 alanlı yapı bulunmaktadır. Ancak güncel durumda yapı kullanma izin belgesine ulaşılamamıştır. Hakkari Kadastro müdürlüğünde yapılan araştırmada ise söz konusu cins tahsisli yapının paftasına işli olduğu ancak herhangi bir alan ve kat bilgisinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Tarafımıza kadastro paftası ve evrakları gösterilmemiştir. Söz konusu ana taşınmaz üzerinde bulunan 3 katlı betonarme yapının iç mekanı görülmemiş olup dışarıdan gözlem yapılmıştır. Mesken pencereleri PVC kaplama olup , mesken giriş kapısı ise demir doğramadır. Yapının dış cephesi mozaik taş kaplamadır. Yapının çatısı oluklu saç kaplamadır. İnceleme işlemi dışarıdan yapılmış olup, iç mekan özellikleri tespit edilememiştir.

Not: 04/03/2009 tarihli yapı kullanma izin belgesi (iskan) bulunmaktadır. (yeni incelemelerde belediyede dosyasında iskan bulunamamıştır)