Eskişehir Tepebaşı Çamlıca Mahallesinde Dubleks Daire

Bankadan 3 + 1 132m2

Özellikler

Tapu no 10411
Ada 7277
Parsel 8
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 4
Kat Sayısı 2
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm 4

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Çamlıca Mah. Kutlutürk Sok. No: 23 / 4 Tepebaşı / Eskişehir

Eskişehir Tepebaşı Çamlıca Mahallesinde Dubleks Daire

Açıklama

Özellikler: 4 bağımsız bölüm numaralı "Dubleks Mesken" nitelikli taşınmazın giriş katı 2.normal katta, bina girişine göre sağ arka tarafta, çatı piyesi ise çatı katının tamamında konumlu taşınmazdır. Taşınmazın onaylı mimari projesine göre kat, konum ve alansal büyüklüğü açısından projesiyle uyumlu iç mahal kullanım alanı olarak uyumsuz olduğu görülmüştür. Mahalde yapılan incelemede yapılan incelemede taşınmazın çatı piyesinde sokak cephesinde salon ve mutfakta bulunan pencere boşluklarının projesine göre daha küçük bırakıldığı görülmüştür. Yapılan değişiklik dönüştürülebilir niteliktedir. Taşınmaz projesi ve yerinde yapılan incelemelere göre giriş kat olan 2.normal katta 20 m2 alanda tek hacim olarak inşa edilmiş, mimari projede görülen mutfak nişi yapılmamıştır. Çatı piyesinde ise mimari projeye göre 115 m2 alanda, salon, 3 oda, mutfak, antre, banyo wc hacimlerinden oluşmaktadır. Çatı katı mahallinde yapılan incelemede salon ve mutfakta pencere boşluklarında yapılan küçülme ile 112 m2 alanlıdır. Taşınmaz projesine göre toplam 135 m2 iken küçülme sebebiyle 132 m2 dir. Taşınmazın zeminleri laminat parke, duvarları plastik boyalıdır. Banyo zemin ve duvarları seramik kaplıdır. İç mahal merdivenleri demir doğramadır. Taşınmaz giriş kapıları ve iç mekan kapılarının kasaları durmasına rağmen kapıların söküldüğü, kalorifer radyatörleri ve kombinin, mutfak dolabı ve tezgahının, banyoda lavabo, klozet ve duşakabinin, görüntülü diafon sisteminin sökülerek götürüldüğü görülmüştür. Dairede esaslı tadilat gerekmektedir. Ayrıca iskan işlemlerinin malikler tarafından yapılacağı ve masrafların paylaştırılacağı öğrenilmiştir.
Taşınmazın bulunduğu 7277 ada, 8 parsel, 166,00 m2 yüz ölçümüne sahiptir. Taşınmazın bulunduğu bina, bodrum + zemin + 2 normal kat + çatı olmak üzere toplam 4 kat ve 4 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Bina girişi bodrum kat seviyesinden Kutlutürk Sokak üzerinden (kuzey cephe) sağlanmaktadır. Binanın dış cephesi, akrilik boyalı, giriş kapısı camlı alüminyum doğrama kapıdır. Bina içerisinde zeminler mermer döşeme, duvarlar plastik boyalıdır. Binaya projesinde ve mahallinde bodrum kat seviyesinden giriş sağlanmakatadır. Binada otopark bulunmakta olup asansör bulunmamaktadır.
Ulaşım: Taşınmaz, Çamlıca Mahallesi Kutlutürk Sokak üzerinde yer almaktadır. Gayrimenkulün bulunduğu bölge ana akslarda konut+ticaret, ara sokaklarda ağırlıklı olarak konut fonksiyonlu olarak gelişme göstermiş olup genel yapılanma bitişik nizam 3-4 katlı yeni binalar ve farklı katlardaki deprem öncesi inşa edilmiş yapılardan oluşmaktadır. Bölgede altyapı tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden iyi derecede istifade edilmektedir. Yakın civarında; Gündüz Ökçün Bulvarı, Çağfen Koleji ve Şht Murat Tuzsuz Meslek Lisesi bulunan taşınmazın çevresi ağırlıklı olarak "konut" fonksiyonlu gelişme göstermiştir. Bölgeye özel ve toplu taşıma ile ulaşım sağlanabilmektedir. 
Not: 11.08.2014 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.