0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Eskişehir Odunpazarı Akarbaşı Mahallesinde Hisseli 165 m2 Dükkan ve Depo

Vakıftan 165m2

Özellikler

Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
9286
Metre Kare:
165m2
Ada:
13344
Parsel:
26
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
1/3
Bina Yaşı:
39
Isıtma Sistemi:
Yok
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3
Bağımsız Bölüm:
1
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Ufuk Sk. No:20, Akarbaşı Mahallesi, Daire 1, 26020 Odunpazarı/Eskişehir

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz, Eskişehir, Odunpazarı İlçesi, Akarbaşı Mahallesi (Tapuda: Akarbaşı Mahallesi) sınırları içerisinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım için, bölgenin ana arterlerinden olan Atatürk Bulvarı Reşat Çakır Sokak kesişimi referans alınarak kuzey istikametinde sağ koldan Reşat Çakır Sokak’a dönülür. Sokak boyunca 45 m ileriden sağ koldan Ufuk Sokak’a dönülür. Sokak boyunca 55 m ileride sol koldan 20 posta adresli binanın zemin katında konumlu 1 nolu taşınmazına ulaşılır. (Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yerleşim yeri kodu birimi ile yapılan görüşmede iş yeri posta adresinin 20A olduğu şifahi olarak öğrenilmiştir). Taşınmazın yakında bulunan Atatürk Bulvarı üzerinden geçen toplu taşıma araçları ile ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır.

Özellikler: Taşınmaz, 13344 ada, 26 parseli üzerinde yer alan binanın zemin kat, bağımsız bölümü 1 numaralı dükkan, mimari projesine göre yaklaşık zemin kat alanı brüt 65 m², bodrum kat alanı brüt 100 m², alana sahiptir. Taşınmaz içerisinde bulunduğu binanın halihazırda girişe göre sağ ön tarafında (Ufuk Sokak’a bakan tarafta) yer almaktadır. Onaylı mimari projesine göre taşınmaz, 1 dükkan ve depo hacimlerinden müteşekkildir.

Mahallinde yapılan incelemede, taşınmazın bodrum kat alanında iniş merdiveninin daraltılmış olduğu, ön cephede konumlu depo hacminde daraltmalar sağlanarak, merdiven ve depo hacmi arasında kısa antre hacmi oluşturulduğu, arka cephede konumlu projesi üzerinde öncesinde kapıcı dairesi olarak görülen, sonrasında depo alanına eklenen hacme giriş oluşturulduğu, depo hacminin bir kısmının banyo hacmi olarak kullanıldığı müşahede edilmiştir. Yapılan tüm aykırılıklar projesi üzerinde gösterilmiş olup, fotoğraflar bölümünde sunulmuştur. Merdiven geçişi hacminden antre hacmine dahil edilen ~1.25m2’lik alan, ortak kullanım alanına dahil olması ve alanının küçük olmasından dolayı alan ölçülerine yansıtılmamış olup, basit bir tadilat ile projesindeki haline dönüştürülebileceği düşünülmektedir. Taşınmazın zemin kat ve bodrum kat alan zeminleri şap beton, duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Ön vitrin ve giriş kapısı camekanlı demir doğramadan imal edilmiştir. Taşınmazın ısınması doğal gaz yakıtlı kalorifer kombi sistem ile sağlanmaktadır. Rapor tarihi itibariyle, projesinde görülen zemin kat alanından bodrum kat alanına geçiş sağlanan merdivenlerin yapılmadığı tespit edilmiştir. Bodrum kata geçiş, bina içerisinden sağlanmaktadır. Rapor tarihi itibariyle taşınmaz bakımsız durumdadır. Taşınmaz, yaklaşık 39 yıllık bir ana gayrimenkulde bulunup, genel itibariyle orta düzeyde tadilata ihtiyaç duyduğu değerlendirilmektedir.

Not: 25.05.1979 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır. Hisse oranı 1/3'tür. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder. 

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.