Birbirinden Yeni ve Merkezi Konumlu Mülkleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Düzce Merkezde Hisseli Teraslı Müstakil Ev

Şirketten 410m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18746
Metre Kare:
410m2
Ada:
0
Parsel:
1206
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
1/2
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
26
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2
Ruhsat Tarihi:
27.08.1996

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Aziziye Mahallesi, Meydanlar Sokak No: 24/1 No:24/2 No:24/A No:24/B Merkez/Düzce

Uzman Görüşü

Taşınmazın geniş kullanımlı olması, ulaşım imkanlarının iyi durumda olması, konumda; Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi, Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Düzce Kapalı pazaryeri, Osman Gazi Camii gibi çeşitli sosyal donatı alanlarının bulunması avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler:  1206 Parsel numaralı, 188 m2 yüzölçümlü, "ARSA" vasıflı ana gayrimenkul nitelikli bina; düz arazi yapısına sahip arsa üzerinde, Bitişik nizamda, betonarme yapı tarzında 1 adet 3 katlı binadan oluşmaktadır. Mevcut yapının 2000 yılı öncesi inşa edildiği düşünülmektedir. Onaylı projeye göre taşınmaz zemin+2 normal katlarından oluşmaktadır. Arsa tapulu binanın 1/2 oranındaki hissesi satılıktır. Projesine göre yasal alanı 242, yerinde 410 m2'dir. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Zemin katında; 1 adet dükkan ve kömürlük alanları bulunmakta olup ortak kullanım alanları dahil toplam yaklaşık 72 m2 alanlıdır. 

1. Normal katta; 1 adet mesken yer almakta olup mesken bahsi geçen onaylı projeye göre; 1 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc, kiler ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup ortak kullanım alanları dahil 85 m2 alanlıdır. 

2. Normal katta 1 adet mesken yer almakta olup mesken bahsi geçen onaylı projeye göre 2 oda, banyo, antre hacimlerinden oluşmakta olup ortak kullanım alanları dahil 58 m2 alanlıdır. Ayrıca 27 m2 alanlı açık teras alanı bulunmaktadır. Yapı toplamda 242 m2 alanlı ruhsatlandırılmıştır. Fakat mahaldeki yapı zemin katta yaklaşık 150 m2, 1. ve 2. Normal katlarda 130 ar m2 olmak üzere mevcut yapı toplamda yaklaşık 410 m2 alanlıdır. 

Mevcut yapının zemin katının işyeri veya depo olarak kullanıldığı, üst katlarının mesken amaçlı kullanıldığı düşünülmektedir. Mevcut yapının dış cephesi sıvalı ancak boyasızdır. Pencere doğramaları pvc mamuldür. Taşınmazın çevresi kısmen tel örgüler kısmen duvarlarla çevrilidir. Doğu yönünden Meydanlar Sokağa yaklaşık 16 metre cephelidir.

Taşınmazın çevresinde 2-3 katlı alt katları işyeri üst katları konut amaçlı kullanılan binalar, 1-2 katlı müstakil yapılar bulunmaktadır. Bölgenin teknik altyapı ve hizmetleri tamamlanmış, istifadesi tamdır. Ulaşım özel araçlar ve halk otobüsleri ile sağlanmaktadır. Bölge de kısmen 2010 sonrası yıllarında inşa edildiği anlaşılan yapılar da kısmen yer almakla birlikte, genel itibariyle 2000 yılı öncesi inşa edilen yapılardan oluştuğu gözlenmiştir. Taşınmaz Düzce Atatürk Devlet Hastanesine yaklaşık 150 m mesafede yer almaktadır. Yakın konumda bilinen yerler; Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi, Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Düzce Kapalı pazaryeri, Osman Gazi Camii olarak ifade edilebilir.

Not: Taşınmazın iç özellikleri bilinmemektedir. 27.08.1996 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.  Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.