COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Diyarbakır Yenişehir Şehitlik Mahallesinde 3+1 Daire

Bankadan 3 + 1 128m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12298
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 128m2
Ada 980
Parsel 57
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 30
Kat Sayısı 7
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm 10

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Şehitlik Mahallesi, 63. Sokak, Gül 2 Apartmanı, No:6/10, Yenişehir/DİYARBAKIR

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Diyarbakır İstasyon Garı, Diyarbakır Anadolu Lisesi, Yenişehir İlçe Otogarı yakın konumlu, Yapı kullanma izin belgeli binada, 128 m2 3 oda salon ARA KAT DAİRE
Ulaşım:
Taşınmaz, Diyarbakır İli, Yenişehir İlçesi, Şehitlik Mahallesi (Tapuda Köşkler Mahallesi), 980 Ada, 57 Parsel, 849.00 m2 arsa üzerine konumlanmış olan Gül-2 sitesinde bulunan 2. katta yer alan 10 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Taşınmaza ulaşım bölgenin ana arterlerinden olan Akkoyunlu Bulvarı'ndan Mehmet Akif Ersoy Bulvarı istikametinde ilerlerken, Yeni Diyarbakır Anadolu Lisesini geçtikten sonraki ilk kavşaktan sağ tarafta yer alan Sezai Karakoç Bulvarına dönülüp, bu bulvar üzerinde yaklaşık 25 m ilerleyip, sol tarafta yer alan 63.Sokağa girilir. Taşınmaz yaklaşık 50 metre ilerde sol tarafta yer almaktadır. Gayrimenkulün yakın çevresinde boş parseller ve benzer yapılar bulunmaktadır. Bölgede, Yeni Diyarbakır Anadolu Lisesi, Gazi Ortaokulu, İlçe Otogarı, Alipınar Mezarlığı, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Sümer Park gibi sosyal ve kamusal kullanım alanları bulunmaktadır. Gayrimenkule ulaşım Sezai Karakoç Bulvarı üzerinden geçen otobüsler vasıtası ile sağlanmaktadır. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol, su, elektrik, doğalgaz, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı rahattır.
Özellikler: Taşınmaz binanın, 2. normal katında, bina girişine göre sol arka tarafta konumlu, kuzey ve doğu cepheli 10 bağımsız bölüm numaralı 
meskendir. Onaylı mimari projesine göre brüt yaklaşık 128 m2, kullanım alanına sahiptir. Antre/hol, 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. İç mekan özellikleri bilinmemektedir.
Taşınmazın bulunduğu bina IV/A yapı sınıfında, ayrık nizamda, zemin ve 7 normal kat olarak 
proje ve inşa edilmiştir. Binanın dış cephesi sıva üzeri akrilik esaslı boyalıdır. Binanın giriş kapısı camlı demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Bina girişi zemin kattan ve batı cepheden sağlanmaktadır.
Not: 05/06/1990 tarihli yapı kullanım izin belgesi (iskan) bulunmaktadır.