COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Diyarbakır Yenişehir Mahallesinde 3+1 137m2 Daire

Bankadan 3 + 1 137m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 12215
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 137m2
Ada 1000
Parsel 5
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 18
Kat Sayısı 7
Ruhsat Tarihi 04/08/1998
Bulunduğu Kat 5
Bağımsız Bölüm 17

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

YENİŞEHİR Mah. PROF.DR.SELAHATTİN YAZICIOĞLU Cad. İNKA 3 Sit. No: 6 / 17 YENİŞEHİR / DİYARBAKIR (Bina Kodu: 319183 Uavt: 2310400334)

Uzman Görüşü

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Tercih edilen bir bölgede, Oryıl My Ofice plazaları, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Plaza Otel, Maintany Otel, Devlet Hastanesi, Migros AVM yakın konumlu, 3 oda salon 137.00 m2 ARA KAT DAİRE
Özellikler: 17 b.b. no`lu mesken binaya giriş cephesinden bakıldığında sağ arka kolda, 5.katta yer almaktadır. Taşınmaz projesine göre; salon, 3 oda, mutfak, banyo, duş, wc, antre, 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, 137m2 alana sahiptir. 

Meskenin içi 

görülmemiş

 olup, projesine uygun olduğu kabul edilmiştir.


897,55 m2

yüz ölçümlü

 arsa üzerine tek blok olarak, ayrık nizamda Bodrum 

Kat + Zemin(+asma) Kat +7 Normal katlı olarak proje ve inşaa edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu binanın bodrum katında; ortak alanlar, zemin katta; 29,30 no`lu asma katlı dükkanlar, diğer normal katlarda her katta 4 er adet mesken olmak üzere binada toplam 30 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi projesinde zemin kattan ve güney cepheden olup, yerinde yapılan inceleme aynı cephede asma kata alındığı tespit edilmiştir. Bina cephesi akrilik dış cephe boyası ile boyanmış, giriş kapısı; asma kattadır. Merdivenler mermer, korkuluklar demirdir.
Ulaşım: Elazığ Caddesi İle Prof. Selahattin Yazıcıoğlu Caddesi`nin kesiştiği kavşaktan ilerlendiği zaman, MY OFFİCE karşında yer alan 
taşınmaza ulaşılmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Karayolları Bölge Müdürlüğü, Diyarbakır Belediyesi, Diyarbakır Adliyesi, Plaza Otel, Migros, Devlet Hastanesi, Askeri Lojmanlar bulunmaktadır. Oldukça merkezi bir konumda, Dağkapı e Ofis semtleri arasında, Vilayet`e yakın konumdadır. Toplu taşıma araçlarının 

çalıştığı güzergah üzerinde yer alan

gayrimenkulün

 ulaşım sorunu bulunmamaktadır.
Özellikler: 04/08/1998 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.


Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.