COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Diyarbakır Silvan Camii Mahallesinde 200 m2 Daire

Bankadan 3 + 1 200m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12252
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 200m2
Ada 308
Parsel 10
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 6
Kat Sayısı 6
Bulunduğu Kat 6
Bağımsız Bölüm 21

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Cami Mahallesi, 212 sok, Zelal Yapı 1, No:5 Daire:21 SİLVAN / DİYARBAKIR

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Silvan Belediyesi, Silvan İlçe Otogarı, SilvanAtatürk İlkokulu, Hacı Fadıl Camiine yakın ÇOK MERKEZİ KONUMDA, asansörlü ve bakımlı binada, 3 oda salon 200 m2 ARA KAT DAİRE
Özellikler: 21 bağımsız bölüm numaralı mesken, yapının 6. normal katında, yapı girişine göre sağda, doğu ve güney yönlerine cepheli ve projesi üzerinden alınan ölçümlere göre yaklaşık brüt 200 m2 alanlıdır. Taşınmaz 3 oda, 1 salon, mutfak, 2 banyo, wc, antre ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. İnceleme dışarıdan yapılmıştır. Bu nedenle taşınmazın blok, kat, kattaki konumu teyit edilememiş, yapının içerisine girilemediğinden ölçüm alınamamış ve iç dekorasyon özellikleri tespit edilememiştir.
Ana gayrimenkul, 308 ada 10 parsel numaralı, 1.130,09 m2 yüz ölçümüne sahip arsadır. Parsel üzerinde bir adet blok 
inşa edilmiştir. Bina betonarme karkas yapı strüktüründe, 2 bodrum, zemin, asma, 6 normal kat ve teras katı olarak inşa edilmiştir. Toplam 27 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişleri projesinde ve fiilen güney cephede 1.bodrum kattan sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Merdiven boşlukları granit kaplama olup korkuluklar alüminyum doğramadır. Binanın

dış cephesi mantolamadır. Asansör mevcuttur.
Ulaşım: Bina, Diyarbakır Caddesi üzerinde olup, üzerinde küçük ve büyük 
çaplı ticaret alanları bulunmaktadır. Şehir içi minibüs hatları ve Belediye otobüsleri gayrimenkulün önündeki caddeden geçmekte olup, herhangi bir ulaşım problemi bulunmamaktadır. Benzer mimari özellikte inşa edilmiş ve edilmekte olan yapılar, Silvan Belediyesi, Silvan İlçe Otogarı, Silvan Atatürk İlkokulu, Hacı Fadıl Cami ve boş parsellerin yakın çevresini oluşturduğu taşınmaz, altyapısı ve gelişmesi tamamlanmış, ana arter üzerinde bulunmaktadır. İlçe Otogarına 500 metre mesafede olup, şehir merkezinde yer almaktadır.
Not: "21/11/2012 tarihli 308 ada 4 parsel parseldeki binanın 16,77 M2 LİK ALAN YOLA TECAVÜZLÜDÜR m2 lik kısmı yola tecavüzlüdür." şerhi bulunmaktadır. 26.12.2013 tarih ve 44 sayılı yapı ruhsatı mevcuttur.