COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Diyarbakır Silvan Camii Mahallesinde 190 m2 Daire

Bankadan 3 + 1 190m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 12253
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 190m2
Ada 308
Parsel 10
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 6
Kat Sayısı 6
Ruhsat Tarihi 26/12/2013
Bulunduğu Kat 6
Bağımsız Bölüm 23

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Cami Mahallesi, 212 sok, Zelal Yapı 1, No:5 Daire:23 SİLVAN / DİYARBAKIR

Uzman Görüşü

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Silvan Belediyesi, Silvan İlçe Otogarı, SilvanAtatürk İlkokulu, Hacı Fadıl Camiine yakın ÇOK MERKEZİ KONUMDA, asansörlü ve bakımlı binada, 3 oda salon 190 m2 SON KATTA DAİRE
Özellikler: 23 bağımsız bölüm numaralı mesken, yapının teras katında, yapı girişine göre sol arka, kuzey ve batı yönlerine cepheli konumdadır. Projesi üzerinden alınan ölçümlere göre yaklaşık brüt 190 m2 alanlıdır. Taşınmaz 3 oda, 1 salon, mutfak, 2 banyo, wc, antre, holü ve 1 adet balkon ve 1 adet terastan oluşmaktadır. İnceleme dışarıdan yapılmıştır. 
Ana gayrimenkul, 308 ada 10 parsel numaralı, 1.130,09 m2 yüz ölçümüne sahip arsadır. Parsel üzerinde bir adet blok inşa edilmiştir. Bina betonarme karkas yapı strüktüründe, 2 bodrum, zemin, asma, 6 normal kat ve teras katı olarak inşa edilmiştir. Toplam 27 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişleri projesinde ve fiilen güney cephede 1.bodrum kattan sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Merdiven boşlukları granit kaplama olup korkuluklar alüminyum doğramadır. Binanın 
dış cephesi mantolamadır. Asansör mevcuttur.

Ulaşım: Bina, Diyarbakır Caddesi üzerinde olup, üzerinde küçük ve büyük çaplı ticaret alanları bulunmaktadır. Şehir içi minibüs hatları ve Belediye otobüsleri gayrimenkulün önündeki caddeden geçmekte olup, herhangi bir ulaşım problemi bulunmamaktadır. Benzer mimari özellikte inşa edilmiş ve edilmekte olan yapılar, Silvan Belediyesi, Silvan İlçe Otogarı, Silvan Atatürk İlkokulu, Hacı Fadıl Cami ve boş parsellerin yakın çevresini oluşturduğu taşınmaz, altyapısı ve gelişmesi tamamlanmış, ana arter üzerinde bulunmaktadır. İlçe Otogarına 500 metre mesafede olup, şehir merkezinde yer almaktadır.
Not: "21/11/2012 tarihli 308 ada 4 parsel parseldeki binanın 16,77 M2 LİK ALAN YOLA TECAVÜZLÜDÜR m2 lik kısmı yola tecavüzlüdür." şerhi bulunmaktadır.  26.12.2013 tarih ve 44 sayı yapı ruhsatı mevcuttur.


Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.