COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Diyarbakır Silvan Bağlar Mahallesinde 4+1 232 m2 Daire

Bankadan 4 + 1 232m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12254
Oda Sayısı 4 + 1
Metre Kare 232m2
Ada 17
Parsel 7
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 7
Kat Sayısı 7
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm 7

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Bağlar Mah. Diyarbakır Cad. Zelal Grup Apt. No: 94 / 7 Silvan / Diyarbakır

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Silvan Belediyesi, Silvan Otogarı, Silvan İlköğretim Okulu'na yakınÇOK MERKEZİ KONUMDA, Cadde üzeri gösterişli binada, 4 oda salon 232.00 m2 ARA KAT DAİRE
Ulaşım:
Taşınmaza ulaşım, bölgenin ana arterlerinden olan Diyarbakır Caddesi’nden şehir merkezi istikametinde ilerlerken Silvan Belediyesi'ni yaklaşık 60 m geçtikten sonra ulaşılmaktadır. Taşınmaz bu yol üzerinde sol tarafta konumlu parselde yer almaktadır. Yakın çevresi konut ve konut altı ticari kullanım fonksiyonlu gelişmiştir. Bölge orta gelir grubunun ikamet ettiği yerleşim yeridir. Bölge yapılaşma karakteristiğini 4 8 katlı, ayrık ve bitişik nizamda yapılmış, konut olarak kullanılan, apartman tipi yapılar oluşturmaktadır. Bölgede yer alan binalarda zemin katlar dükkan, normal katlar

mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu cadde üzerinde binaların zemin katları genellikle dükkan olarak kullanılmaktadır. Bölgede yapılaşma süreci tamamlanmış olup, doluluk oranı yüksek seviyededir. Her türlü altyapı hizmeti belediye tarafından karşılanmaktadır. Sosyal donatı alanları yeterli seviyededir. Bölgeden kentin diğer bölgelerine ulaşım toplu taşıma araçlarıyla sağlanmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Silvan Belediyesi, Silvan Otogarı, Silvan İlköğretim Okulu ve çok sayıda konut binası yer almaktadır.
Özellikler:  7 bağımsız bölüm no.lu mesken: Zemin kattan, Kuzeydoğu yönünden olan bina girişine göre 2. katta, sağ ön tarafta konumlu olup kuzeybatı ve kuzeydoğu yönlere cephelidir. Mimari projesine göre brüt 232 m² kullanım alanlı mesken: 4 oda, salon, mutfak, kiler, banyo, wc, duş, antre, hol, ve balkondan oluşmaktadır.
Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul 1054.49 m² alanlı 17 ada 7 parselde 4/A yapı grubunda ve betonarme olarak inşa edilmiştir. Ana gayrimenkul onaylı mimari projesine göre bodrum, zemin, asma ve 7 normal kat olmak üzere toplam 10 kat olacak şekilde tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Binanın 1.Bodrum katında: otopark, sığınak, sayaç odası, ısı merkezi, su deposu, zemin katında: 3 adet asma katlı dükkan, 2 adet dükkan, bina giriş holü, diğer normal katların her birinde dörder adet mesken olmak üzere toplam 33 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Mimari projesinde ve mahallinde bina girişi kuzeydoğu cepheden, zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Binanın cephesi sıva üzerine akrilik esaslı boyalı olup, giriş kapısı camlı ferforje kapıdır. Bina girişi, zemini ve duvarları seramik kaplamadır. Merdivenler alüminyum küpeştedir.