COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Diyarbakır Peyas Mahallesi Sönmez 1 Sitesinde 3+1 Daire

Bankadan 3 + 1 165m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12429
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 165m2
Ada 614
Parsel 3
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 12
Kat Sayısı 7
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm B Blok 2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

PEYAS MAHALLESİ 285.SOKAK SÖNMEZ 1 SİTESİ B BLOK NO:1B/2 KAYAPINAR / DİYARBAKIR

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Selahattin Eyyübi Bulvarı üzerinden geçen toplu tasıma araçları ile ulaşımı çok rahat, Ceylan Karavil Park AVM ve Hacı Recep Hatıra Parkına yakın konumda, SİTE İÇERİSİNDE otoparklı, 3 oda salon çift balkonlu 165.00 m2, ARA KAT DAİRE
Ulaşım:
 Gayrimenkulün bulunduğu bina, Peyas Mahallesi 285. Soka Sönmez­1 Sitesi B Blok No: 1B / 2 Kayapınar / Diyarbakır posta adresinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu site Ceylan Karavil Park AVM’ye 1,4 km., Bediüzzaman Cami’ye 500 m., Hacı Recep Hatıra Park’ına 800 m. mesafede bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım Selahattin Eyyübi Bulvarı üzerinden geçen toplu tasıma araçları ile sağlanmaktadır. Yeni yapılaşmaların görüldüğü bölge genelde orta gelir grubu tarafından tercih edilmektedir. Bölgenin teknik alt yapısı tamamlanmış, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.

Özellikler: 2 nolu bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmaz binanın 1. katında, bina girişine göre sağ ön tarafta konumlu olup kuzey ve doğu cephelidir. Onaylı mimari projesine göre brüt yaklaşık 165 m² alanlı olup 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo­ wc, duş ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.

Ana gayrimenkul, Diyarbakır İli, Kayapınar İlçesi, Kayapınar Mahallesi, 614 ada 3 parselde kayıtlı 4.296,82 m² yüzölçümlü arsa üzerinde yer alan A ve B bloklarından oluşan sitede B blok olarak adlandırılan betonarme bloktur. B Blok parselin kuzeybatısında yer almaktadır. Ana gayrimenkul, bodrum+zemin + 7 normal kat olmak üzere toplam 9 katlı projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Binanın bodrum katında sığınak ve 1 adet depo, zemin katında 2 adet dükkan, 1 adet mesken, 2 adet kapıcı dairesi ve bina girişi, 1-­7.normal katlarında 4'er adet mesken olmak üzere toplamda 31 bağımsız bölüm tescil edilmiştir. Binanın dış cephesi sıva üzeri akrilik boyalıdır. Merdiven kovası basamak ve sahanlıkları seramik kaplı duvarları saten boyalıdır. Yapı sınıfı 4­A dır. Isıtma katı yakıtlı merkezi kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Binaya giriş projesinde ve mahallinde güneydoğu cepheden zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu site içinde açık otopark ve dinlenme alanları bulunmaktadır. Mahallinde yapılan incelemede projesi hilafında merdiven kovası ve asansörün yerlerinin karşılıklı olarak değiştirildiği tespit edilmiştir. 

Not: 04.02.2005 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır. Merdiven kovası ile asansörün yerinin değiştirilmiş olduğu kanaatine varılmıştır. Yapılan değişikliğin taşıyıcı sisteme etkisi bilinmemektedir. Mimari projesi üzerinde bağımsız bölüm numarası değiştirilmiştir.(29/05/2013 ­ 8803) takyidatı bulunmaktadır.