COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Diyarbakır Kayapınar Diclekent Mahallesinde 100 m2 Dükkan

Bankadan 100m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12493
Metre Kare 100m2
Ada 1317
Parsel 4
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 9
Isıtma Sistemi Merkezi
Kat Sayısı 10
Bağımsız Bölüm A 23
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Diyarbakır İli, Kayapınar İlçesi, Diclekent Mahallesi, 282. Sokak, AZD­4 Sitesi, A blok, no:23 (yerinde:7­C)

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Orta-üst gelir grubunun talep gösterdiği bölgede, Selahattin Eyyubi Bulvarı ve Kent Meydanına birkaç adım, 90.00 m2 CADDE ÜZERİ DÜKKAN FIRSATI

Ulaşım: Diyarbakır İli, Kayapınar İlçesi, Diclekent Mahallesi, 282. Sokak, AZD­4 Sitesi, A Blok, No:7­C, adresinde konumlu dükkandır. Taşınmaza ulaşım bölgenin ana arterlerinden olan Mahabad Bulvarından Selahattin Eyyubi Bulvarı`na girilerek güney yönünde yaklaşık 300 m ilerledikten sonra sola 282. Sokağa dönülerek sağlanmaktadır. Yakın çevresi konut ve konut altı ticari kullanım fonksiyonlu gelişmiştir. Bölge yapılaşma karakteristiğini 10­15 katlı apartman tipi yapılar oluşturmaktadır. Orta­üst gelir grubunun talep gösterdiği bölgede eğitim ve ibadet gibi kamusal kullanımlar bulunmaktadır. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol, su, elektrik, doğalgaz, kanalizasyon) kısmen altyapısı tamamlanmıştır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı sağlanmaktadır.

Özellikler: 23 numaralı bağımsız bölüm mimari projesine göre ana gayrimenkulün zemin katında 282. sokak cephesinden bakıldığında soldan 2. dükkan konumda yer almakta olup, kuzeydoğu cephelidir. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre tek hacimden ibaret olup ~brüt 100 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmazın projesine uygun olduğu ve standart yapıda olduğu kabul edilmiş olup, projesindeki alan üzerinden yasal ve mevcut durum değeri takdir edilmiştir.

7173,10 m2 yüzölçümlü arsa üzerine, betonarme yapı tarzında 3 blok, ayrık nizam olarak bodrum+zemin+10 kat olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cephesi dış cephe boyası ile boyalı olup, bina giriş kapısı demirdir. Binanın merdiven ve sahanlık döşemeleri mermer olup, duvarları 1 m seviyesine kadar mermer üzeri tavana kadar saten alçı üzeri plastik boya şeklindedir. Kayapınar Tapu Sicil Müdürlüğü arşivinde incelenen mimari projesine göre bodrum katta; sığınak, bina ortak kullanım alanları, zemin katta; 4 adet dükkan ve bina girişi, 1. kat dahil diğer normal katların her birinde 2'şer adet mesken olmak üzere toplam 24 bağımsız bölüm yer almaktadır.

Not: 28.12.2010 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.