0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Diyarbakır Bismil Altıok Mahallesinde 3+1 198 m2 Daire

Bankadan 3 + 1 198m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
13605
Oda Sayısı:
3 + 1
Metre Kare:
198m2
Ada:
153
Parsel:
18
Tapu Tipi:
Kat Mülkiyetli
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Kombili
Bina Yaşı:
13
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
5
İskan Tarihi:
16/11/2007
Ruhsat Tarihi:
28/09/2007
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
4
Bağımsız Bölüm:
13

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Diyarbakır İli, Bismil İlçesi, Altıok Mahallesi, Barış Bul., ÖRNEK 1. Apt., No: 70/13

Uzman Görüşü

Tamamlanmış altyapıya sahip bölgede konumlanması, ulaşım kolay ve çeşitli olması, iskânının bulunması ve kent merkezine yakın olması taşınmazın olumlu yönleridir.

Açıklama

%0,89 kâr oranı avantajı ile 120 aya varan vade seçeneğiyle bu gayrimenkulü Türkiye Finans Gayrimenkul Finansmanı ile avantajlı şekilde satın alabilirsiniz.

Özellikler: 13 bağımsız bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmaz, binanın 4. normal katında konumlu bina girişine göre sol arka kolda yer alan doğu ve kuzey cepheli dairedir. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre; brüt 198 m2 alanda 1 salon, 3 oda, mutfak, banyo, duş, wc, hol, antre ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Daire girişinde çelik kapı mevcuttur. İç mekan özellikleri görülememiştir.

Taşınmazın konumlu olduğu ana gayrimenkul Bismil İlçesi, Altıok Mahallesi, 153 ada, 18 sayılı imar parselinde kayıtlı taşınmazlardır. Ana gayrimenkul 3/B yapı sınıfında ayrık nizamda ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Taşınmazın Bismil Belediyesi İmar Arşivi`nde Bismil Tapu Müdürlüğünde mevcut kat irtifakına esas onaylı mimari projesi incelenmiş olup taşınmazın vaziyet planı ile konum olarak, kat planı ile kat, konum olarak uyumlu olduğu tespit edilmiştir. Bismil Belediyesi İmar Arşivi`nde ise onaylı mimari projesi incelenmiş olup taşınmazın kat planlarında bağımsız bölüm adlandırılmasının yapılmadığı tespit edilmiştir. Tapu projesi esas alınmıştır. Taşınmazın bulunduğu bina; bodrum + zemin+ 5 normal kat olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Binanın bodrum katında; ortak yer otopark, kömürlük kazan dairesi ve kapıcı dairesi; zemin katta 2 adet dükkan, 2 adet mesken ve bina girişi, diğer tüm normal katlarda 4 er adet mesken olmak üzere binada toplam 24 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi zemin kat seviyesinden ve batı cepheden sağlanmaktadır. Bina girişinde demir doğrama kapı bulunmakta olup zeminleri mermer kaplamadır.

Ulaşım: Diyarbakır İli, Bismil İlçesi, Altıok Mahallesi, Barış Bul., ÖRNEK 1. Apt., No: 70/13 adresinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım için, Özgürlük Bulvarı ile Barış Caddesi kesişiminden Barış Caddesi üzerinde doğu istikametinde yaklaşık 300 metre ileride sağ kolda konumlu olan taşınmazın bulunduğu binaya ulaşılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge şehir merkezinde yer almakta olup resmi kurum kuruluş ve sosyal donatı alanlarına yakın konumdadır. Bölgede genel olarak zemin katlar ticaret, üst katlar ise konut amaçlı olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgeye toplu taşıma araçlarıyla ve özel araçlar ile ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmazların yakın çevresinde Bismil Devlet Hastanesi, Bismil Kaymakamlığı, Bismil Adalet Sarayı, Bismil Belediyesi, Şair Cahit Sıtkı Tarancı Anadolu Lisesi, Fatih Ortaokulu, Atatürk İlkokulu, Yeni Cami bulunmaktadır.

Not: Taşınmaza ait 16.11.2007 tarih ve 2007/23 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesi bulunmaktadır. 

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.