COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Diyarbakır Bismil Akpınar Mahallesinde 105 m2 Dükkan

Bankadan 105m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12271
Metre Kare 105m2
Ada 238
Parsel 24
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 5
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 2
Bağımsız Bölüm 10
Bulunduğu Kat -1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Akpınar Mahallesi, Dicle Caddesi, Avşar 6 Apartmanı Bodrum Kat No:16/D Bismil/Diyarbakır

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

BATMAN BULVARI YAN YOLDA, Dicle Caddesi üzeri binada, orta ve üst gelir kesimi tarafından rağbet gören bölgede, Akpınar Camisi, Mehmetçik İlköğretim Okulu ve  Bismil Mezarlığı yakın DÜKKAN
Ulaşım:
Gayrimenkul, Diyarbakır İli, Bismil İlçesi, Akpınar Mahallesi, Dicle Caddesi, Avşar 6 Apartmanı Bodrum Kat No:10 posta adresinde yer almaktadır. Gayrimenkule ulaşım İstasyon Caddesi üzerinden Akpınar Camisinin yer aldığı Dicle Caddesine girilerek sağlanmaktadır. Taşınmaz Dicle Caddesine girildiğinde 100m ileride yolun sağında konumludur. Taşınmaza yakın konumda yer alan İstasyon Caddesi üzerinde toplu taşıma araçları geçmekte olup herhangi bir ulaşım problemi bulunmamaktadır. Gayrimenkulün bulunduğu bölge Bismil ilçesinin gelişme gösteren bölgelerinden birisi olup genel olarak 3-4 katlı apartman tarzı yapılaşmalar mevcuttur. Zemin katları işyeri olarak üst katları ise mesken amaçlı kullanılmaktadır. Bölge genel olarak kentin orta ve üst gelir kesimi tarafından rağbet görmektedir. Gayrimenkulün bulunduğu bölgede yapılaşma oranı %90 oranına yaklaşmıştır. Gayrimenkulün bulunduğu bölgede sosyal donatı alanları yeterli seviyede bulunmamakta olup bölgenin alt yapısı tamamlanmıştır. Yakın çevresinde Akpınar Camisi, Mehmetçik İlköğretim Okulu ve Bismil Mezarlığı bulunmaktadır.

Özellikler: Tasdikli mimari projesine göre 10 no.lu dükkan brüt 75 m2 olup bina girişine göre arka cephede yaklaşık 30 m2 büyütülmüş; tek hacim 105 m2'dir. Taşınmazın iç mekan özellikleri bilinmemektedir. Dükkan vasıflı, 10 no.lu bağımsız bölüm, bodrum katında yer almakta olup, Dicle Caddesine cephelidir. Bina girişinden binaya bakıldığında binanın sol cephesinde yer almaktadır. Yaklaşık 4 yıllık olan ana gayrimenkul Dicle Caddesi üzerinde 1. Parselde yer almaktadır. Gayrimenkulün yer aldığı parsel 466.85 m2'lik alana sahiptir. Topoğrafik olarak eğimli bir yapıya sahip geometrik olarak dikdörtgen şeklindedir. Gayrimenkulün 2 cephesi yol ile 2 cephesi ise komşu parseller ile çevrilidir. Betonarme karkas ve ayrık nizam inşa edilmiş olan 238 ada 24 parsel üzerindeki ana gayrimenkul mimari projesine göre tek bloktan oluşmaktadır. Ana gayrimenkulün girişi cephe alınan Dicle Caddesi üzerinden bodrum kat seviyesinden sağlanmaktadır.
Not: 15/03/2014 tarihli yapı ruhsatı vardır.