Çorum Sungurlu Kavşut Köyünde 6.951 m2 Tarla

Bankadan 6951m2

Özellikler

Tapu no 9902
Ada 116
Parsel 34
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Kavşut Köyü, 116 Ada 34 Parsel Sungurlu/Çorum

Çorum Sungurlu Kavşut Köyünde 6.951 m2 Tarla

Uzman Görüşü

Taşınmazın yola cephesi olması ve düz arazi yapısına sahip olması nedeniyle avantajlıdır. Ayrıca taşınmaz kenevir için teşvik alan il içerisindedir.

Açıklama

Ulaşım: Çorum İli, Sungurlu İlçesi, Kavşut Köyü, Öllüklük Mevki 116 Ada 34 Parseldir. Ulaşım tarifi olarak, Sungurlu’dan Çankırı yolu istikametine gidilir. Yaklaşık 20 km ilerlenir ve Kavşut köyüne girilir ve batı istikametinde 1200m ilerlenir ve 116 Ada 34 Parsele ulaşılır. Taşınmaz Kavşut köyü sınırlarında olup güney doğusunda Sungurlu İlçe Merkezi’ne 35 km mesafede yer almaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde tarım arazileri ile orta ve küçük ölçekli tarımsal işletmeleri ve yerleşim alanı bulunmaktadır. Kavşut köyünde bulunan tarlaların kuru ve sulu tarım yapmaya müsait tarım arazileri olduğu görülmüştür. Taşınmazın çevresindeki tarım arazilerinde genellikle arpa, buğday, ayçiçeği, kavun ve tahıl yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Özellikler: 116 Ada 34 Parsel Belediye mücavir alan sınırları ve imar planı sınırları dışındadırlar. 116 Ada 34 Parselin yüzölçümü 6.951,33 m2 olup “Tarla” vasıflıdır. Kadastral yola cephesi güney yönünden vardır. Taşınmaz yaklaşık 40°26'86.35"K ve 34°12'70.33"D koordinatlarında yer almaktadır. Halihazırda boş tarladır. Kavşut Köyüne yaklaşık 1.3 km mesafede yer almaktadır.

Taşınmaz imar planı dışında, tarla vasfında kayıtlı tarımsal arazilerdir. Taşınmazın Sungurlu Merkez İlçesine 30 km mesafede yer almaktadırlar. İlçede ve köylerde tarlalara genellikle arpa, buğday ve kavun ekilir. Taşınmazın etrafı tarım arazileri ile çevrili olup, parseller üzerinde herhangi bir yapılaşma bulunmamaktadır. Taşınmaz kuru tarım yapılan tarla arazileridir. Çevre arazilerde çoğunlukla arpa, buğday, kavun ve tahıl yetiştiriciliği yapılmaktadır. Bölgede genel olarak boşluksuz tarım ve hayvancılık yapılabilmektedir. Taşınmaz düzgün olmayan bir bir geometrik şekle, dikdörtgen şekle sahip olup, taşınmazın başlangıcı ve bitimi arasında yaklaşık % 5'lik bir eğim bulunmaktadır. Taşınmaz 3. Derece deprem kuşağındadır. Taşınmaz üzerinde kuru tarım şartlarında yetiştirilebilecek sebze ve meyve yetiştiriciliği, tahıl üretimi yapmak mümkündür.