Çorum Merkez Buharaevler Mahallesi 270m2 Dükkan

Bankadan 270m2

Özellikler

Tapu no 10932
Ada 3376
Parsel 4
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 9
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 4
Bağımsız Bölüm 18
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

İbrahim Çayırı(Buharaevler) Mahallesi Selçuk Caddesi No: 83‐B Merkez/Çorum

Çorum Merkez Buharaevler Mahallesi 270m2 Dükkan

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz, Çorum ili, Merkez ilçesi, Buharaevler Mahallesi, Selçuk Caddesi, No:83­B K:Zemin posta adresinde konumludur. Taşınmaz Buharaevler Mahallesi yerleşimi içerisinde bölgenin ana arterlerinden olan Dr. Sadık Ahmet Caddesine yakın konumda yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım için bölgenin ana arterlerinden olan Selçuk Caddesi’nden kuzey istikamette ilerlenir. Taşınmaz bu cadde üzerinde Dr. Sadık Ahmet Caddesi geçildikten 155 m sonra sol tarafta yer almaktadır. Bölge şehir merkezine 3,5 km mesafededir. Taşınmaza toplu tasıma araçları ve özel araçlarla ulaşılabilmektedir. Çevrede altyapı çalışmaları tamamlanmış olup, kamusal alanlardan istifade tamdır. 

Özellikler: Taşınmazın 10.06.2009 onay tarihli mimari projesinde ve yerinde yapılan ölçümlerde alanı 270 m2'dir. Taşınmazın Selçuk Caddesine 19,5 m cephesi bulunmaktadır. Taşınmaz zemin katta dükkan ve 2 adet wc hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın inceleme işlemi dışarıdan yapılmış olup iç mekan özellikleri tespit edilememiştir.

18 nolu bağımsız bölümün bulunduğu bina 1076,98m2 alanlı 3376 ada 4 parsel üzerinde 3/B yapı sınıfında, betonarme taşıyıcı sistemde, ayrık nizamda, bodrum, zemin ve 4 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu binanın bodrum katında sığınak, kapıcı dairesi ve 17 bağımsız bölüm numaralı dükkana ait depo, zemin katta 2 adet dükkan, 4 normal katın her birinde 4’er adet mesken olmak üzere toplam 18 bağımsız bölüm mevcuttur. Ekspertize konu binaya giriş batı cephe ve bodrum kattan sağlanmaktadır. Değerleme konusu taşınmaz binanın zemin katında ve bina girişine göre sol tarafta yer almaktadır. Bina dış cephesi akrilik dış cephe boyalı, ana giriş kapısı demir doğrama, giriş holü zemini ve kat sahanlıkları, merdiven basamakları mermer kaplı, duvarları plastik boyalıdır. Asansör imkanı bulunmayan binada ısınma doğalgaz kullanarak kombi sistemi ile sağlanmaktadır. 

Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle konut ve ticaret amaçlı bodrum, zemin ve 4 normal kat olacak şekilde yapılaşmalar söz konusudur. Taşınmazın yer aldığı bölgede sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. ihtiyaçlar orta mesafeden karşılanabilmektedir. Taşınmaz orta ticaret yoğunluğu bulunan Dr. Sadık Ahmet Caddesine 155 m. mesafede olup üzerinde bulunduğu caddenin ticari ve yaya yoğunluğu düşüktür.

Not: 03/02/2010 tarihli yapı kullanımı izin belgesi (iskan) bulunmaktadır.