COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Çorum Merkez Bahçelievler Mahallesinde 173 m2 Dükkan

Bankadan 173m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 9480
Metre Kare 173m2
Ada 181
Parsel 7
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 45
Isıtma Sistemi Kombili
Kat Sayısı 6
Bağımsız Bölüm 4
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Bahçelievler Mahallesi, Bahçelievler 2. Sokak, Huzur Apt., No:1 D:4 Merkez/ÇORUM Uavt No: 1280832880, Enlem: 40.551240, Boylam: 34.963995

Açıklama

Ulaşım: Şehrin ana arterlerinden Bahabey Caddesi’nden güney istikamette ilerlenir ve Bahçelievler Polis Merkezi Amirliği geçildikten sonra sol tarafta yer alan Bahçelievler 2. Sokağa girilir. Taşınmaz bu sokak üzerinde sol tarafta yer almaktadır. Taşınmaza toplu tasıma araçları ve özel araçlarla ulaşılabilmektedir. Taşınmazın çevresinde ayrık yapı nizamında inşa edilmiş, çoğunlukla zemin katları dükkan, normal katları konut olarak kullanılan, 6­-7 katlı apartman tipi yapılar bulunmaktadır. Çevrede altyapı çalışmaları tamamlanmış olup, kamusal alanlardan istifade tamdır. Taşınmazların bulunduğu bölge yüksek yoğunlukta ticaret bölgesidir. Halihazırda bölgede bulunan dükkanların çoğunun dolu olduğu gözlenmekte olup ticari faaliyetleri yüksektir. Taşınmaz ticaret yoğunluğu bulunan Bahabey caddesine üzerinde konumlu olup bulunduğu sokak taşıt ve yaya yoludur. Taşınmazın yakın konumunda Bahçelievler Polis Merkezi Amirliği, Çorum Diş Hastanesi, Bahçelievler İÖO bulunmaktadır. Taşınmaz, şehrin merkezinin yaklaşık 1 km doğusunda konumlu olup konut ve işyeri yapılaşması açısından düzenli ve planlı olarak gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. 
Özellikler: 4 bağımsız bölüm numaralı iş yeri, zemin katta konumlu tek dükkandır. Dükkan binanın zemin katında bina girişine göre bakıldığında sağ tarafta yer almaktadır. Taşınmaz, projesinde brüt 156 m2 alanlı olup zemin katta iş yeri, büro, wc hacminden oluşmaktadır. İptal edilen balkonların fiilen ilave edilmiş olması nedeniyle bağımsız bölümde 17 m2 büyüme meydana gelmiştir. Bu itibarla yasal alanı 156 m2 olan taşınmazın mevcut alanı 173 m2 olarak esas alınmıştır.Dükkan Bahçelievler 2. Sokak ve Bahçelievler 3. Sokağa bakmakta olup girişi Bahçelievler 2. Sokaktan sağlanmaktadır. Taşınmaz Bahçelievler 2. Sokağa 7.9 m, cephelidir. Taşınmaz halihazırda 1 nolu bağımsız bölüm ile birlikte pastane olarak kullanılmaktadır. Dışarıdan ekspertiz yapılması nedeni ile iç mekan özellikleri tespit edilememiştir.
Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul 181 ada, 7 parsel 464,32 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık yapı nizamında, betonarme yapı tarzında Bodrum + Zemin + 6 Normal kat olarak 1971 yılında inşa edilmiştir. Bodrum katta dükkan deposu, sığınak, kapıcı dairesi, kömürlük, kalorifer dairesi ve kapıcı dairesi, zemin katta 4 adet dükkan, 6 normal katın her birinde 2şer mesken olmak üzere toplamda 16 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın girişi zemin kattan ve güney cepheden yapılmaktadır. Binanın dış cephesi akrilik dış cephe boyası olup, giriş holünde, iç merdivenler ve kat sahanlıklarında yer döşemesi mermer kaplamalı, duvarlar plastik boyalıdır. Apartman giriş kapısı cam bölmeli ferforje doğramalı, merdiven korkulukları demir doğramadır. Apartmanda doğalgaz ısıtma sistemi bulunmakta olup asansör mevcuttur. Taşınmazın açık/kapalı otopark imkanı bulunmamaktadır.
Not: 14/04/2006 tarihli yapı kullanım izni bulunmaktadır. Taşınmazın tapu vasfı mevcutta "İŞYERİ" olarak geçmekte olup, apartman sakinleri tarafından tapu vasfına itiraz edilerek mesken olarak değiştirilmesi için dava süreci devam etmektedir.