Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Bursa Osmangazi Hüdavendigar Mahallesinde 11m2 Hisseli İmarlı Arsa

Vakıftan 11m2

Özellikler

Tapu no 9289
Ada 2283
Parsel 1
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS -
Emsal 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Hüdavendigar Mahallesi, GümüĢ Sokak 2283 ada 1 No’lu Parsel

Açıklama

Ulaşım: Bent Caddesi üzerinden kuzeydoğu istikametinde 1.Pınar Caddesi istikametine girilir. Taşınmaz bu sokak üzerinde sol kolda konumludur. Taşınmazın yakın çevresinde Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hüdavendigar Dikkaldırım Spor Külübü Tesisleri ve Mihraplı Camii yer almaktadır. Bölge, konut fonksiyonlu gelişmekte olup mevcut imar durumu ile konumları taşınmazların değerini olumlu yönde etkilemektedir. Taşınmaz, Hüdavendigar Mahalle Merkezi’ne yakın mesafede yer almaktadır. Bölge, Osmangazi Belediyesi sınırları içinde kalmakta olup tamamlanmış altyapıya sahiptir.
Özellikler: 2283 ada 1 no’lu parsel 468,20 m2 yüzölçümüne sahiptir. Ana 
taşınmazın (1187/46820) hissesine düşen arsa yüzölçümü 11,87 m2 ’dir. Parsel geometrik olarak sekizgene benzer bir forma sahiptir. Parsel topografik olarak düz bir yapıya sahiptir. Parselin sınırları herhangi bir tel çit vb. unsur ile çevrili olmayıp, imar yollarına cepheli olması sebebiyle belirgin vaziyettedir. 2283 ada 1 no’lu parselin tüm yönlerde çevresi yollar ile çevrilidir. Parselin üzerinde herhangi bir yapılaşma bulunmamakta olup doğal bitki örtüsü ile kaplıdır.
Parsel üzerinde güncel imar durumuna göre yapımı planlanabilecek yapı; bodrum, zemin ve 2 normal kat olmak üzere toplam 4 katlıdır. Kat yükseklikleri zemin kattan sırasıyla asma katları hariç; 3,5 metre-6,50 metre-9,50 metre olarak planlanmıştır.

1/1000 Ölçekli Dobruca Mahallesi 3.Derece Doğan Sit Alanları Uygulama İmar Planında kalmaktadır.  “TAKS: 1.00, H: 9.50, 3 Kat” yapılaşma şartları ile “Ticaret Alanı” içerisinde kalmaktadır. Parselin tamamına yapı yapılabileceği bilgisi alınmıştır. Ayrıca taşınmaz üzerinden Enerji Nakil hattı geçmektedir. Parselin güncel imar durumunda belirtilen h:9,50 Ģartı Enerji Nakil Hattı göz önünde bulundurularak belirlendiğinden ve ilgili yönetmeliğe göre dikeyde kapalı çatılarda 3 m, açık teraslarda 2,5 m’ye kadar yaklaşılabilecek inşa izni verildiğinden ilgili nakil hattı taşınmazın yapılaşma hakkını kısıtlamamaktadır.

Parselin 1187/46820 hissesi satılıktır. Hisseye düşen pay 11,87m2dir.