COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Bursa Mustafakemalpaşa Orta Mahallesinde 2 Katlı Bina

Bankadan 5 147m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12347
Oda Sayısı 5
Metre Kare 147m2
Ada 127
Parsel 38
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 23
Kat Sayısı 2
Arsa Yüzölçümü 85

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Orta Mahallesi, Nalbant Sokak, Bina No:26 Mustafakemalpaşa/BURSA

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Karaoğlan ve Eski Bursa Caddeleri'ne eşit mesafede, ulaşımı rahat MERKEZİ KONUMDA, binanın proje, ruhsat ve yapı kullanma izin belgesi olması önemli avantaj, 3 oda salon 147.00 m2 TAM MÜSTAKİL BİNA

Ulaşım: Bursa İzmir karayolu üzerinden Bursa Balıkesir karayolu istikametine girilip, MustafaKemalPaşa İlçesi istikametine devam edilir. Bölgenin ana arterlerinden olan Bursa Caddesi üzerinden İsmet Paşa Caddesi istikametine devam edilir. Cadde sonuna konumlu olan Karaoğlan Caddesi istikametine devam edilir. Cadde üzeri yaklaşık olarak 300 m gidilerek sağda konumlu olan Nalbant Sokak istikametine girilip taşınmaza ulaşım sağlanır. Taşınmaza ana arterlerden geçen toplu taşıma araçları ile ulaşımı sağlanabilmektedir. Taşınmazın bulunduğu Orta Mahallesi genellikle konut kullanımı için tercih edilen bir bölgede ve MustafaKemalPaşa kent merkezine yakın mesafede yer almaktadır. Bölge gelişmesini tamamlamış bir bölgedir. Bölge orta gelir grubuna hitap etmektedir. Taşınmazın yakınından bölgenin ana arterlerinden olan Karaoğlan ve Eski Bus Caddeleri geçmektedir. Taşınmazın yakınında yer alan Hacı Poturcu Cami önemli referans noktasıdır. Konu mülkün bulunduğu bölgedeki yapılaşmalar genellikle ana arterler üzerinde yer alan binaların zemin katları işyeri, normal katları mesken, ara sokaklarda ise zemin ve normal katların mesken amaçlı inşa edilmiş 3­4 katlı bitişik nizam inşa edilmiş binalardan oluşmaktadır.

Özellikler: İç dekorasyon özellikleri standart olarak değerlendirilmiştir. Taşınmazın Mustafa Kemal Paşa Belediyesi Arşivinde yapılan inceleme sonucunda mimari projesi üzerinde ruhsat tarihi yazmamakta olup 11.12.1996 tarih ve onaylı projesi incelenmiştir. Taşınmaz projesine göre Zemin Katında 1 adet mesken ( 1 oda, mutfak, banyo+wc, hol, merdiven holü, otopark) hacminden oluşmakta olup brüt yaklaşık 70 m2 kullanım alanına, 1.Katına mesken devamı ( 4 oda, banyo+wc, hol, merdiven holü, 1 balkon) hacminden oluşmakta olup brüt yaklaşık 74 m2 kullanım alanına, sahip olup toplamda ise taşınmaz brüt yaklaşık 144 m2 yasal kullanım alanına sahiptir. 2. Kat üzerine basit tarzda inşa edilmiş yanları açık tek cephesi duvar örülü kümes alanları mevcuttur. Ayrıca arka bahçe alanında basit sundurmanın bulunduğu görülmüştür. 1. Kata proje hilafına yaklaşık 3,00 m2 çıkma alanının bulunduğu görülmüştür. Mahallinde taşınmaz toplamda 147,00 m2 alana sahiptir. Basit tarzda inşa edilen kümes alanları ve arka bahçede yer alan basit sundurma alanı kapalı kullanım alanına dahil edilmemiştir. 

Parsel üzerinde bitişik nizamda inşa edilmiş 2 katlı müstakil bina bulunmaktadır.Taşınmaz mimari projesine göre;zemin katta bina girişi, otopark alanı, 1 adet mesken, 1.katta ise mesken devamı olmak üzere binada toplamda 1 adet dubleks mesken vardır. Bina giriş kapısı demir doğrama olup, dış cephesi boyalıdır. Yapıda asansör ve otopark bulunmamaktadır. Binada girişi Nalbant Sokak üzerinden sağlanmaktadır. Binanın Nalbant Sokak üzerine yaklaşık 8 m cephesi bulunmaktadır.

Not: 22/09/1997 Yapı Kullanım İzin Belgesi (İskan) bulunmaktadır.