1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Bilecik Merkez İsmetpaşa Mahallesi'nde Hisseli Arsa Payı

Bankadan 117m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 15224
Metre Kare 117m2
Ada 777
Parsel 9
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
TAKS 0.3
Emsal 0.65

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

İsmetpaşa Mahallesi, Hizmet Sokak, Bilir Apartmanı, No: 21/1, D: 4, Merkez/BİLECİK

Uzman Görüşü

Kolay ulaşılabilir bir lokasyonda, orta ve üst gelir grubuna hitap eden nezih semtte, müstakil konforunda her katta tek daire şerefiyesine sahip az katlı binada yer alma avantajlarına sahip 3 oda salon 3 balkonlu 120,00 m2 olarak projelendirilmemiş, henüz inşa edilmemiş daireye düşen 1/4 arsa payı. 

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz, 1/4 arsa paylı, 3.kat 4 nolu konut vasıflı inşa edilmemiş taşınmazdır. Mimari projesine göre 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, antre, hol, wc, 3 balkon hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık brüt 117 m2 alanlıdır. Mevcut durumda, 4 nolu bağımsız bölümün bulunduğu 3.normal katın inşa edilmediği tespit edilmiştir. 777 Ada, 9 Parsel numaralı, 385.00 m² alanlıdır. Parsel üzerinde; tek blok olarak, betonarme yapı cinsinde, bitişik nizamda, Zemin + 1 Normal kat 2000 yılında inşa edilmiş 1 adet 2 katlı bina bulunmaktadır. Kat irtifakı tesis edilmiş ancak, kat mülkiyetine geçilmemiştir. Bina; zemin + 3 normal katlı olmak üzere toplam 4 katlı olarak tasarlanmış ve ruhsatlandırılmış olup, mevcut durumda 2. ve 3.normal katlarının inşa edilmemiş olduğu, 2000 yılından bu yana zemin + 1 katlı olmak üzere 2 katlı olarak kullanıldığı ve çatısının kırma kiremit çatı ile kapatılmış olduğu görülmüştür. Kat irtifakına esas mimari projesine göre binanın zemin katında 1 bağımsız bölüm nolu mesken ve bina girişi, 1.katında 2 bağımsız bölüm nolu mesken, 2.katında 3 bağımsız bölüm nolu mesken, 3.katında 4 bağımsız bölüm nolu mesken mevcut olmak üzere toplam 4 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Mevcut durumda 1 ve 2 BB numaralı meskenlerin oturulabilir durumda inşa edilmiş olduğu ve bu meskenler için 2000 yılında iskan belgesi alınmış olduğu, 3 ve 4 BB numaralı meskenlerin ise inşa edilmemiş olduğu görülmüştür. Binanın dış cephesi akrilik dış cephe boyası ile boyalıdır. Apartman giriş kapısı demir doğramadır. Bina girişi projesine uygun olarak zemin kat seviyesinden ve binanın batı cephesinden sağlanmaktadır. Ulaşım: Bilecik İli, Merkez İlçesi, İsmetpaşa Mahallesi, Hizmet Sokak, No:21, 3.Kat, Daire: 4 posta adresli yerde bulunmaktadır. Söz konusu taşınmaz, il merkezinde konumlu olup konut yapılaşması açısından düzenli ve planlı olarak gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Taşınmazın etrafında 7­ 8 katlı konut projeleri ile boş arsalar mevcuttur. Taşınmaza ulaşım, Atatürk Caddesi üzerinden Bilecik Otogarı yönüne doğru seyir halindeyken sağ koldaki Dedeoğlu caddesine dönülür, yol boyunca 190 m gidildikten sonra sağa, Futbol sokağa ardından sağ koldaki ikinci sokağa sapılıp yolun 150 m devamında sol koldaki 21 kapı numaralı ana taşınmaza varılır. Taşınmazın yakın çevresinde Cumhuriyet İlkokulu, Osmangazi Orta Okulu ve Bilecik Otogarı bulunmaktadır. Taşınmazın 150 m güneyinde bulunan toplu taşıma araçlarının güzergahıdır. 
Not: Projesine göre henüz inşa edilmemiş tapulu mesken. 31/07/1997 tarihli Taşınmazın projelendirildiği ana gayrimenkul için, 4 adet mesken ile ilgili olarak toplamda 468 m² lik alan için düzenlenmiş Yapı Ruhsatı mevcuttur. 07/04/2000 tarihli parselde bulunan zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm ve 1.kat 2 nolu bağımsız bölüm için düzenlenmiş yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır. TEK'in arsa üzerinde kat irtifak hakkı (şerhi) bulunmaktadır. İnşaa edilmemiş olan 3. kat 4 nolu bb'ye ait 1/4 devri yapılacaktır. Ruhsat süresi dolmuştur. Bu nedenle satıcının inşaatın tamamlanacağı veya ruhsat- iskan gibi yasal evraklara dair taahhüt vermeyecektir. Satış sonrası taşınmazda oluşacak yasal masraflar alıcıya ait olacaktır. 

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.