COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Beyoğlu Pürtelaş Hasan Efendi Mahallesinde Kiracılı Otoparklı 4+1 Daire

Bankadan 4 + 1 176m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 13323
Oda Sayısı 4 + 1
Metre Kare 176m2
Ada 40
Parsel 56
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 11
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat -2
Bağımsız Bölüm 3

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 10

Adres

İstanbul İli, Beyoğlu İlçesi, Pürtelaş Hasanefendi Mah., Cihangir Yokuşu Sok., Rıfat Bey Konağı, No:14, 2. Bodrum Kat, Bağımsız Bölüm No:3

Açıklama

Özellikler: 3 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz binanın 2. bodrum katında, 2. Normal kat seviyesinde yer alan bina girişine göre sol cephede yer almaktadır. İncelenen mimari projesine göre, salon, 4 adet oda, mutfak, 2 adet banyo, WC ve antre hacimlerinden oluşmakta olup, brüt 176 m2 kullanım alanından oluşmaktadır. Taşınmazın salon ve oda zeminleri parke kaplı, duvarları saten boyalı, tavanları ise plastik boyalıdır. Mutfak zeminleri seramik, duvarları saten boya ve tavanları plastik boyalıdır. Banyo zeminleri seramik, duvarları fayans kaplı, tavanı ise plastik boyalıdır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları ahşaptan, pencere doğramaları PVC den mamuldür.
Taşınmazın yer aldığı bina, 1376,70 m2 yüzölçümü büyüklüğüne sahip olan 40 ada, 56 nolu parsel üzerinde 3B yapı sınıfında ve blok nizamda konut binası ve otopark binası şeklinde inşa edilmiştir. Konut binası mimari projesine ve yerinde yapılan incelemeye göre 4 bodrum, zemin, 3 normal kat ve çatı katı olmak üzere toplam 9 katlıdır. Projesine göre binanın 4. bodrum katında binaya ait ortak alanlar ve sığınak; 3. bodrum, 2. bodrum, 1. bodrum, zemin, 1. normal ve 2. normal katlarında 2`şer adet daire, 3. normal kat ve çatı katında ise 2 adet dubleks daire olmak üzere toplamda 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi Cihangir Yokuşu Sokak üzerinde ve 2. normal kat ile 3. normal kat arasında bulunan kat sahanlığı seviyesinden köprü ile sağlanmaktadır. Parsel üzerinde ayrıca binaya ait katlı otopark bulunmaktadır. Otopark girişi Cihangir Yokuşu Sokak üzerinden sağlanmaktadır. Otoparkta asansör sistemi bulunmakta olup katları arasındaki geçiş bu sistem ile sağlanmaktadır. Binanın dış cephesi su bazlı akrilik boyalıdır. Bina girişi ve kat hollerinin zeminleri mermer kaplı, duvarları saten boyalı, tavanları ise plastik boyalıdır. Güney yönünden ve her kattan açık deniz manzarasına hakim olan binada asansör bulunmaktadır. Ayrıca bina girişinde güvenlik ve kontrollü giriş hizmeti sunulmaktadır.

Ulaşım: Bölgede ana arter konumundaki , Meclis-i Mebusan Caddesi üzerinden Kabataş istikametine doğru gidilir iken, sağ tarafta yer alan Sanatkarlar Mektebi Sokağa girilir, yaklaşık 257 m kadar ilerledikten sonra sağ tarafta yer alan Cihangir Yokuşu Sokağa girilerek ulaşılır.

Not: 26.03.2009 tarihli yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır. 18.08.2015 tarih ve 2015/1619 sayılı karar ile ana taşınmaza ait yapı ruhsatlarının iptal edildiği tespit edilmiştir. 3 nolu bağımsız bölüm için 20.06.2019 tarihli yapı kayıt belgesi ; Eski eserdir. 96/3340 4.Grup (NOT: Parsel üzerinde bulunan sarnıç ile ilgili olup Anıtlar Kurulunun iskan oluru yazısı mevcuttur.)