COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Batman Merkez Petrolkent Mahallesinde 2 Katlı Kargir Ev

Şirketten 2 0m2

Özellikler

Satıcı Şirketten
Tapu no 11327
Oda Sayısı 2
Ada 66
Parsel 5
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 20
Kat Sayısı 2
Arsa Yüzölçümü 482

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır

Adres

Batman İli, Merkez İlçesi, Petrolkent Mahallesi, 2844 Sokak, 66 ada 5 parsel no.lu (No:34)

Batman Merkez Petrolkent Mahallesinde 2 Katlı Kargir Ev

Açıklama

Ulaşım: Batman İli, Merkez İlçesi, Petrolkent Mahallesi, 2844 Sokak, 66 ada 5 parsel no.lu (No:34). Gayrimenkulün bulunduğu bölge, Batman ilinin güneybatısında şehir merkezi olarak Cumhuriyet Meydanına yaklaşık 3 km. mesafededir. Taşınmaza ulaşmak için Seladdin Eyyubi Caddesi üzerinden kuzey yönündeki Petrol Caddesi’ne girilir. Bu cadde üzerinden güney yönüne doğru yaklaşık olarak 1625 m gittikten sonra sol tarafa, doğu yönündeki 3027. Sokak’a girilir. Bu sokak üzerinde doğu yönüne doğru yaklaşık olarak 550 m gittikten sonra sol taraf değerleme konusu taşınmazın konumlu olduğu 2844. Sokak’a girilir. Taşınmaz bu sokak üzerinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım belirli mesafeye kadar toplu taşıma ile sağlanabilmektedir. 

Özellikler: Arsa üzerinde zemin + 2 normal katlı bir yapı bulunmaktadır. Dikdörtgen şeklindeki parselin 2844 Sokak’a cephesi yaklaşık 21,75 m., derinliği ise yaklaşık olarak 19,90 m. dir. Parsel üzerinde inşa edilmiş olan yapı betonarme karkas sistemde projesiz ve ruhsatsız inşa edilmiştir. 

Gayrimenkul 482 m 2 alanlı 66 ada 5 parsel no.lu arsadır. Parsel içerisinde yer alan ve kaçak olarak yapılmış bina zemin ve 2 normal kattan oluşmaktadır. Ruhsatsız yapılana yapı zemin kat ve 2 normal kattan oluşmaktadır. Dışarıdan yapılan gözlemlere göre bina dış cephesi sıvalı, bina giriş kapısı demir doğrama olduğu tespit edilmiştir. Ekspertiz işlemi dışarıdan yapıldığından dolayı parsel üzerindeki yapının iç mekan özellikleri ve fonksiyonel dağılım tespit edilememiştir. 

Not: Batman Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğünden alınan belgeye göre; söz konusu gayrimenkulün bulunduğu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam, 2 kat, TAKS: 0,40, KAKS:0,80, ön bahçe çekme mesafesi 5m, yan bahçe çekme mesafesi 3m, arka bahçe çekme mesafesi 3 m yapılaşma şartlarında konut alanında kalmaktadır. Parsel üzerindeki yapıya ait proje ruhsat ve iskan belgesi bulunmayıp yapı kaçak olarak inşa edilmiştir.