Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Bartın Merkez Orta Mahallesi'nde 3 Katlı Ahşap Bina

Vakıftan 5 332m2

Özellikler

Tapu no 6822
Pafta 23
Ada 219
Parsel 39-40
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 101
Kat Sayısı 3
Arsa Yüzölçümü 170

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

ORTA MAHALLESİ, 200. SOKAK, NO: 13 -15 (39 VE 40 NO.LU PARSELLER) MERKEZ/BARTIN

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaza ulaşım için Bartın Merkezde Şadırvan Caddesi sonundan sağa dönülerek Aşağı Camii Sokak’a girilir. Aşağı Camii Sokak üzerinde yaklaşık 20 m gidildikten sonra sol kolda bulunan 200. Sokağı’na girilir. Konu taşınmaz 200. Sokak üzerinde sağ kolda konumludur. Taşınmaz şehir merkezinde konumlu olup ulaşımı kolaydır.

Özellikler: Yapılan incelemede 39 parsel üzerinde Zemin + 2 normal katlı olmak üzere toplam 3 katlı ahşap ev bulunmaktadır. Zemin kat 3 oda ve hol hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık 50 m2 kapalı alana, 1. Katı salon, mutfak, banyo ve hol hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık 54 m2 kapalı alana, 2. kat 2 oda ve hol hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık 56 mkapalı alana sahiptir. Taşınmaz toplam yaklaşık 160 mkapalı alana sahiptir.

40 parsel üzerinde Zemin + 2 katlı olmak üzere toplam 3 katlı ahşap ev bulunmaktadır. Zemin kat 3 oda ve hol hacimlerinden oluşmakta olup 54 m2 kapalı alana, 1. kat salon, mutfak, banyo ve hol hacimlerinden oluşmakta olup 58 m2 kapalı alana, 2. kat 2 oda ve hol hacimlerinden oluşmakta olup 60 mkapalı alana sahiptir. 

Taşınmaz toplam 332 mkapalı alana sahiptir. Yapılan incelemede 39 parsel ve 40 parsel üzerindeki binaların 1. katındaki duvar bölmesi kaldırılmış olup iki bina arasında geçiş yapıldığı görülmüştür. Taşınmazın içerisinde zeminler ıslak hacimlerde mozaik kaplama, kuru hacimlerde ahşap kaplamadır. Duvarlar kireç boyalı, giriş kapıları ve iç kapılar ahşap kapıdır. Pencere doğramaları ahşap malzemeden mamuldür. Mutfak dolapları ahşap mutfak tezgahı mozaiktir. Banyoda lavabo ve duş mevcuttur. Taşınmaz halihazırda oldukça yıpranmış bir halde olup kapsamlı bir tadilat ihtiyacı vardır.

Taşınmazın bulunduğu 39 parsel 74.73 m2 yüzölçümlü Altında Dükkanı Bulunan Ahşap Evdir. Parsel geometrik olarak dikdörtgen formda olup düz bir topografyaya sahiptir. Yaklaşık 6 m yola cephesi ve yaklaşık 12.5 m derinliği bulunmaktadır. Değerleme konusu 40 parsel 95,30 m2 yüzölçümlü Altında Dükkanı bulunan Ahşap Evdir.  Yaklaşık 8 m yola cephesi ve yaklaşık 18 m derinliği bulunmaktadır.

Not: Taşınmaz cins tashihli yapı olup herhangi bir resmi belgesi bulunmaktadır. Taşınmaz kadastro paftasına işlidir.

39 ve 40 parseller üzerindeki taşınmaz değerlemeye konu olmayan 29 ve 38 parsel üzerinde bulunan taşınmaz ile birlikte tek bina olarak inşa edilmiş olup 4 parsel üzerindeki bina 63 envanter no ile eski eser olarak tescillenmiştir. Taşınmazın diğer parseller üzerindeki binalar ile birlikte inşa edilmiş olması ve tek bina olarak tescili yapılmış olası nedeni ile restorasyonu halinde diğer parseller ile mutabakat gerekeceği kısmi restorasyonun güç olacağı düşünülmektedir.