0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Balıkesir Karesi Karaoğlan Mahallesi'nde 18 m2 Hisseli Konut İmarlı Arsa

Vakıftan 18m2

Özellikler

Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
9282
Metre Kare:
18m2
Ada:
8673
Parsel:
8
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
1/16
TAKS:
-
Emsal:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Karaoğlan Mah.,Karesi - Balıkesir,

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaza ulaşım için, şehir merkezi kabul edilen Anafartalar Caddesi üzerinden Sunak Sokağa girilerek yaklaşık 140 m ilerlenir. Solda bulunan Balıkavdan sokağa girildiğinde yaklaşık 75 m batı yönde ilerlenerek solda ulaşılan ve 8673 ada 7 parsel ile birlikte otopark olarak kullanılan parsel taşınmazın yeridir. Yaya ve araç trafiğinin seyrek olduğu bir bölgede yer alan gayrimenkulün ulaşım imkanları genel olarak yürüyerek sağlanmaktadır. Toplu ulaşım araçlarının güzergahı üzerinde değildir. Çarşı merkezine oldukça yakın olması sebebiyle her türlü kamu kurumuna yürüme mesafesindedir. Yakın çevresinde tek ve 5 katlı müstakil binaların yanı sıra eski eserler yer almaktadır.

Özellikler: 8673 ada 8 parsel 288,65 m2'dir. Taşınmaz üzerinde yaklaşık 6x4 metre ebatlarında, yarısı yıkılmış tek katlı bir yapı bulunmaktadır. Taşınmaz yanında bulunan 7 numaralı parsel ile birlikte açık otopark olarak kullanılmaktadır. Hafif eğimli bir yapıya sahip arsa düzgün olmayan bir geometriye sahiptir.

1/1000 Karesi Revizyon Uygulama İmar Planı Konut Alanı, Bitişik Nizam, Hmax Serbest. 9 numaralı parsel ile tevhit şartı vardır. Ayrıca taşınmazın tevhit edilmesinden sonra da eski eser niteliğinde ki 8673 ada 10 parsel ile komşu olacak olması sebebiyle Kültür ve Tabiat Varlıkları Kurulu'ndan görüş alınması gerekecektir.

Parsel 288 m2 olup 1/16 hissesi satılıktır. Hisseye düşen pay 18 m2dir. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder. Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını, teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.