COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Balıkesir Karesi 2.Çay Mahallesinde 135 m2 Hisseli Konut İmarlı Arsa

Vakıftan 135m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 9281
Metre Kare 135m2
Ada 6161
Parsel 4
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS 0.25
Emsal 0.50

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

2. Çay Mahallesi Karesi - Balıkesir

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaza ulaşmak için Çevreyolu Caddesi üzerinde Edremit istikametinde ilerlenir. Poyraz Cami geçildikten sonra sağa sonra ikinci sola dönülerek Çakmak Caddesine bağlanılır. Cadde üzerindeki ilk sağa sonra sola dönülerek Cihan Sokağa sonra 189. Sokağa ulaşılır. Taşınmaz bu sokak üzerinde solda yer almaktadır.

Özellikler: Taşınmaz, kat irtifaklı olmayıp arsa vasıflıdır. Kat mülkiyeti kanununa tabi olmadığından bağımsız bölüm ihtiva etmemektedir.

Taşınmaz Balıkesir ili, Karesi ilçesi, Kuva-yi Mahallesi, 6161 ada, 4 parselde kayıtlı, 542,13 m² yüz ölçümüne sahip, “Arsa” vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz çok eğimli bir topoğrafyada konumlu olup yaklaşık kare geometrik forma sahiptir. Parselin kuzey cephesi yol ile diğer cepheleri ile komşu parseller ile çevrilidir. Parselin 189. Sokağa bakan cephesi 21 m'dir. Parselin derinliği ortalama 24 m'dir. Taşınmazın üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaza ulaşılan yol asfalt kaplıdır, ancak taşınmazın bulunduğu kısımda yol asfaltı henüz yapılmamıştır. Sınırlarını çevreleyen herhangi bir unsur (duvar, korkuluk vb.) bulunmamaktadır. Taşınmazın elektrik, telefon, su ve kanalizasyon hattı bağlantıları bulunmuyor olup altyapı imkanı mevcuttur.

Not: Parsel 542 m2 olup 1/4 hissesi satılıktır. Hisseye düşen pay 135,5 m2dir. Söz konusu hisse Konut Alanında kalmaktadır, ayrık nizamda 0,25 TAKS; 0,50 KAKS ve maksimum 2 kat yapılaşma hakkına sahiptir. Parselin ön cephesinden 5 metre yan cephelerinden 3 metre, arka cephesinden 3 metre çekme mesafesi yapılaşma koşullarına tabidir.