0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Balıkesir Karesi 2.Çay Mahallesinde 135 m2 Hisseli Konut İmarlı Arsa

Vakıftan 135m2

Özellikler

Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
9281
Metre Kare:
135m2
Ada:
12678
Parsel:
2
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
1/4
TAKS:
0.25
Emsal:
0.50

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

2. Çay Mahallesi Karesi - Balıkesir

Uzman Görüşü

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaza ulaşmak için Çevreyolu Caddesi üzerinde Edremit istikametinde ilerlenir. Poyraz Cami geçildikten sonra sağa sonra ikinci sola dönülerek Çakmak Caddesine bağlanılır. Cadde üzerindeki ilk sağa sonra sola dönülerek Cihan Sokağa sonra 189. Sokağa ulaşılır. Taşınmaz bu sokak üzerinde solda yer almaktadır.

Özellikler: Taşınmaz, kat irtifaklı olmayıp arsa vasıflıdır. Kat mülkiyeti kanununa tabi olmadığından bağımsız bölüm ihtiva etmemektedir.

Taşınmaz Balıkesir ili, Karesi ilçesi, Kuva-yi Mahallesi,( Eski 6161 ada, 4 parselde) 12678 ada 2 parselde kayıtlı, 542,13 m² yüz ölçümüne sahip, “Arsa” vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz çok eğimli bir topoğrafyada konumlu olup yaklaşık kare geometrik forma sahiptir. Parselin kuzey cephesi yol ile diğer cepheleri ile komşu parseller ile çevrilidir. Parselin 189. Sokağa bakan cephesi 21 m'dir. Parselin derinliği ortalama 24 m'dir. Taşınmazın üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaza ulaşılan yol asfalt kaplıdır, ancak taşınmazın bulunduğu kısımda yol asfaltı henüz yapılmamıştır. Sınırlarını çevreleyen herhangi bir unsur (duvar, korkuluk vb.) bulunmamaktadır. Taşınmazın elektrik, telefon, su ve kanalizasyon hattı bağlantıları bulunmuyor olup altyapı imkanı mevcuttur.

Not: Parsel 542 m2 olup 1/4 hissesi satılıktır. Hisseye düşen pay 135,5 m2dir. SGüncel imar durumunu ilgili belediyesinden teyit edebilirsiniz.  10.09.2021 tarihinde, Karesi Belediyesinden alınan şifahi bilgiye göre, konu taşınmaz, 23.11.2017 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Karesi Revizyon Uygulama İmar Planına göre, konut alanında kalmakta olup, KAKS(emsal): 0,50; TAKS: 0,25; Hmaks: 6,50 m yapılaşma şartlarına sahip olup yola veya parka terki olmadığı belirtilmiştir. Alının bilgiye göre TAKS, KAKS belirtilmiş konut fonksiyonlu imar adalarında, eğimden dolayı kazanılan ve iskan edilecek tüm katlar emsal değerine dahil edilecektir. 2 bodrum kattan fazlası iskan edilemez. Yapılacak yapının tek bağımsız bölüm olması halinde, bodrum kat emsale dahil değildir. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder. Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını, teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.