Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Balıkesir Erdek Sahil Mahallesi'nde İnşaatı Tamamlanmamış Müstakil Ev

Şirketten 3 + 2 348m2

Özellikler

Tapu no 2486
Pafta 20.M.1
Ada 551
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Hisseli Evet
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 15
Kat Sayısı 2
Natamam Evet
Arsa Yüzölçümü 1042

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

Sahil Mahallesi, 18. Sokak, Kapı No:24, Mert Villaları, 3 No'lu Bağımsız Bölüm Erdek/BALIKESİR

Balıkesir Erdek Sahil Mahallesi'nde İnşaatı Tamamlanmamış Müstakil Ev

Açıklama

Ulaşım: Söz konusu gayrimenkuller, Balıkesir ili, Erdek ilçesi, Sahil Mahallesi sınırları içerisinde 18. sokak, 24 kapı numaralı Mert Villaları'nda konumlanmaktadır. Mert Villaları'na ulaşım için, Piri Reis Caddesi üzerinde kuzeybatı istikametine ilerlenirken, Halitpaşa İlköğretim Okulu geçildikten 850 m sonra sağa 18. Sokağa katılım sağlanır. Söz konusu gayrimenkuller yaklaşık 250 m. ileride sağ kolda konumlanmaktadır.Yakın çevrede 2-3 katlı konut amaçlı kullanılan villa tarzında yapılar bulunmaktadır.Yaya ve araç trafiğinin seyrek olduğu bir bölgede yer alan gayrimenkulün ulaşım imkanları çeşitlidir. Toplu taşıma ile kolay erişilebilirliğe sahiptir. Denize 325 m mesafede yer almaktadırlar.

Özellikler: Gayrimenkullerin yer aldığı site projesine göre parsel üzerinde A, B, C Blokları ve havuz bulunmaktadır. Onaylı mimari projesinde yer alan vaziyet planında A blok kuzey yönde yer almaktadır. Bloklar bitişik nizamlı yatay kat irtifaklı bağımsız bölümlerden oluşmaktadır. Söz konusu natamam müstakil evlerin bulunduğu A Blok Zemin ve 1. Normal Katlı olarak projelendirilen 1- 2- 3 ve 4 nolu bağımsız bölümler oluşmaktadır. Bağımsız bölümler ise batıdan doğuya doğru sırasıyla 1-2-3-4 no'lu bağımsız bölümler bitişik nizamlı olarak konumludur. 

Onaylı mimari projesine göre 1 no’lu bağımsız bölüm; zemin katta: yemek salon, oturma salonu, mutfak, WC, antre ve teras hacimlerinden oluşmakta olup 55 m2 + 13 m2 teras alanlıdır. 1.normal kat; 3 oda, banyo, hol 3 adet balkon mahallerinden oluşmakta olup, yaklaşık brüt 86 m2 kullanım alanlıdır. Çatı katı ise 20 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmaz projesine göre toplam yaklaşık brüt 161 m2 + 13 m2 teras alanlıdır. 

Onaylı mimari projesine göre 3 no’lu bağımsız bölüm; zemin katta: salon ve 2 teras hacimlerinden oluşmakta olup 25 m2 + 11 m2 teras alanlıdır. 1.normal kat; kömürlük, oda, WC ve 2 adet balkon mahallerindne oluşmakta olup yaklaşık brüt 35 m2 kullanım alanlıdır. Çatı katı ise 10 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmaz projesine göre toplam yaklaşık brüt 70 m2 + 11 m2 teras alanlıdır. 

Onaylı mimari projesine göre 4 no’lu bağımsız bölüm; zemin katta: salon ve 2 teras hacimlerinden oluşmakta olup 24 m2 + 15 m2 teras alanlıdır. 1.normal kat; kömürlük, kiler, oda, banyo+ WC ve 2 adet balkon mahallerinden oluşmakta olup yaklaşık brüt 44 m2 kullanım alanlıdır. Çatı katı ise 10 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmaz projesine göre toplam yaklaşık brüt 78 m2 + 15 m2 teras alanlıdır. 

Yapılan incelemede taşınmazın bulunduğu A Blok inşaatının bodrum kat seviyesinde olduğu ve yapımına uzun süredir devam edilmediği tespit edilmiştir. Söz konusu gayrimenkullerin bulunduğu parselin kadastral yola yakın olması ve tarımsal faaliyetlerle uğraşanlar tarafından tercih edilen bir bölgede yer alması dolayısıyla yatırım amaçlı değerlendirilebilir.

Parsellerin yola cepheli olması ve tarımsal faaliyetlerin tercih ettiği bir mevkide olması açısından yatıırm amaçlı değerlendirilebilir.

Not: 1 no.'lu bağımsız bölümde konumlanan natamam müstakil ev tapulu olup, 2 ve 3 no'lu bağımsız bölümlerde bulunan gayrimenkuller 23/256 oranında hisselidir. Satışta KDV oluşmamaktadır. Tapu devir masrafları alıcıya aittir.