Balıkesir Burhaniye'de 3.213 m2 Zeytinlik

 • 3213 m2

Özellikler

  • Tapu no
   6520
  • Pafta
   J18A06D1
  • Ada
   191
  • Parsel
   31
  • Tapu Bilgisi
   Cins Tashihi

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0
  • Tapu Harcı
   Paylaşılır

Adres

Balıkesir İli, Burhaniye İlçesi, Sübeylidere Mahallesi, Geriş Mevkii 191 ada, 31 parsel

Harita

Açıklama

Taşınmazın konumlu olduğu bölgede aynı niteliklerde genelde zeytinlik vasıflı taşınmazlar yer almaktadır. Bölgedeki yakın yapılaşma alanları olan Sübeylidere Mahallesi ve Tahtacı Mahallesi merkezinde 2 kat kargir yapılar yer almaktadır. Ticari faaliyet alanı ilçe merkezinde Hürriyet Caddesi üzerinde yer almakta,İzmir Çanakkale Asfaltının üzerinde genel olarak dinlenme tesisleri ve sanayi sitesi yer almaktadır. Taşınmaz,İzmir Çanakkale şehirler arası asfaltının güneydoğusunda yer almaktadır. İlçe merkezine 9 km mesafede konumludur. Taşınmazın daha yakın çevresinde zeytinlikler yer almaktadır. Bölge genelinde orta gelir grubu ikamet etmektedir.Taşınmaz Balıkesir il merkezine uzak konumda yer almakta olup, ilçe merkezine görece yakın konumdadır. Toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesindedir. Yakın çevresinde;Tahtacı Mahallesi, Sübeylidere Mahallesi ve zeytinlikler yer almaktadır.

Parsel düz topografik yapıya sahip olup, geometrik olarak dörtgen şeklinde olduğu görülmüştür. Taşınmazın kadastral yola 44 m cephesi bulunmaktadır. Burhaniye Belediyesi İmar Müdürlüğü'nde yapılan incelemelerde taşınmazın üzerinde yer alan yapılar ile ilgili herhangi bir proje dosyası yer almadığı görülmüştür. İlgili kadastro Müdürüğünde yapılan incelemelerde ise 28.11.2000 tarihinde yenileme kadastrosu ile yapıların kadastral paftasına işlenmiş olduğu beyan edilmiştir. Yerinde yapılan incelemelerde, kadastro paftasında işli,  146 m2 taban oturumlu tek katlı yapı, 80 m2 taban oturumlu tek katlı yapı  ve 222 m2 taban oturumlu tek katlı yapının bulunduğu görülmüştür. Yapılar toplam 448m2 alana sahiptir. Yapıların oldukça bakımsız ve harap durumdadır. Yapılan incelemelerde yapıların kadastro paftasına işlenmiş olduğu tarihten çok daha önce inşa edildiği anlaşılmaktadır. Yapılar kargir yığma yapı malzeme ile inşa edilmişlerdir. Yapıların fiili ömür olarak 75 yıl üzeri bir yaşta olduğu düşünülmektedir. Parsel içerisinde işli yapılar haricinde zeytin toplama alanının, çam ağaçlarının ve meşe ağacının bulunduğu görülmüştür. Enerji kaynaklarından yararlanmaktadır.

Burhaniye Belediyesi İmar Müdürlüğü'nde yapılan incelemelere göre 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni imar planı paftasına göre Tarım Alanında kalmaktadır.

Gizle Hepsini Gör