Balıkesir Burhaniye Pelitköy Mahallesi'nde 3+1 183 m2 Villa

Şirketten • 3 + 1 • 183m2

Özellikler

Tapu no 6821
Pafta 0
Ada 845
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 7
Kat Sayısı 2
Arsa Yüzölçümü 282

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır

Adres

Pelitköy Mahallesi, İçmeler Caddesi, 1. Sokak, Munzur Sitesi, No: 6/8 Burhaniye/BALIKESİR

Açıklama

Ulaşım: Burhaniye İlçe merkesinden, İzmir-Çanakkale asfaltına çıkılır ve İzmir istikametinde devam edilir. Pelitköy sapağından sonra yolun sağ tarafında yer alan İçmeler Caddesine girilir ve sahil kesimine doğru yaklaşık 2 km devam edilir. Bu noktada yolun sağ tarafındaki İçmeler Caddesi 1. Sokağa dönülür. Sokağın başlangıcından itibaren 2. parsel konumdaki, sağ kol üzerinde yer alan Munzur Sitesi taşınmazın bulunduğu yerdir.

Özellikleri: Taşınmaz, parselin kuzeybatı cephesinde baştan 2. sırada, kuzeyden güneye 2. ev konumundadır. Bağımsız bölüm kuzey - batı cephelidir. Taşınmaz onaylı projesinde göre zemin katında; 42 m2 daire alanı ve 29 m2 (24+5)teras alanından, normal katında; 60 m2 daire alanından ve çatı aralı katında; 9 m2 daire alanı ve 28 m2 teras alanından oluşmuştur. Ayrıca, çatı aralı katında yaklaşık 15 m2'lik bölüm proje hilafına teras alanına katılmıştır. Buna göre taşınmaz toplamda; 111 m2 yasal brüt alanlı, 168 m2 yasal kullanım alanlı ve 183 m2 mevcut kullanım alanlıdır. Taşınmazın zemin katı; salon, mutfak, wc, hol ve 2 teras, normal katı; 3 oda, banyo, hol ve 2 balkon, çatı aralı katı; hol ve teras bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmazda salon ve oda zeminleri laminat parke, diğer zeminler seramik kaplamadır. Üst kata çıkış merdiveni mermer kaplamadır. Duvar ve tavanları alçı üzerine plastik boyalıdır. Mutfakta granit tezgah, lamine kapaklı mutfak dolapları bulunmaktadır. Banyo zemin ve duvarları seramik kaplama, daire dış kapısı çelik, iç kapıları amerikan panel ve pencereleri pvc'den imal edilmiştir. Kalorifer tesisatı bulunmakta olup, radyatörleri takılı değildir. Isınma, soba ile sağlanmaktadır. Genel itibarıyla taşınmaz bakımlı durumdadır. Yer incelemesi projesindeki depo alanının wc olarak uygulandığı, wc alanınında mutfak alanına dahil edildiği, çatı eğiminden de yaklaşık 15 m2 ekstra teras alanı kazanımı sağlandığı tespit edilmiştir.

Parsel üzerinde yatay kat irtifakı kurularak, zemin kat + normal kat + çatı katı olmak üzere toplam 3 katlı tek tip projelendirilmiş, ikiz nizamda inşa edilmiş 5 adet blok ve toplam 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Parselin sınırları bahçe duvarı ile örülmüştür. Ana taşınmazın konumlu olduğu parsel hafif eğimli topografik yapıya sahip olup, geometrik olarak dikdörtgen forma yakındır. Binaların dış cephesi dış cephe boyası ile boyalıdır. Ana taşınmazda tüm bağımsız bölümlerin girişleri ayrı ayrı verilmiş olup, zemin katlardan sağlanmaktadır. Ana taşınmaz, denize kuş uçuşu yaklaşık 265 m mesafededir. Site içerisinde ortak kullanım alanı olarak açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Söz konusu taşınmaz, zemin + normal kat + çatı aralı şeklinde kat biçimine sahip ve 8 numaralı bağımsız bölümlü dubleks meskendir. 

18.06.2012 tarihli Yapı Kullanma İzni (iskan) bulunmaktadır.