COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Balıkesir Ayvalık Küçükköy Mahallesinde 2180 m2 Deniz Kenarında Plaj

Şirketten 2180m2

Özellikler

Satıcı Şirketten
Tapu no 13358
Metre Kare 2180m2
Ada 318
Parsel 2
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 20

Adres

Balıkesir İli, Ayvalık İlçesi, Küçükköy Mahallesi, 138 Ada, 2 Parsel

Açıklama

Özellikler: Balıkesir İli, Ayvalık İlçesi, Küçükköy Mahallesi, Tuzla Mevkii'nde konumlu, tapu kütüğünde 318 ada 2 no.lu parsel olarak kayıtlı 2.180,24 m2 yüz ölçümüne sahip “Arsa” nitelikli taşınmazdır. Parsel üzerinde eski eser olarak tescilli yapıya ait taban kalıntıları dışında herhangi bir yapı yer almamakta olup değerleme tarihi itibariyle boş durumdadır.  Parsel üzerinde daha önceden 1.850 m2 alanlı tek katlı “Harap Tuzla Binası” tescilli bir yapı olduğu ancak yapıya ait herhangi bir kayıt ve resim bulunmadığı öğrenilmiş olup yerinde yapılan incelemelerde herhangi bir yapı bulunmadığı görülmüştür.

Ulaşım: Balıkesir İli, Ayvalık İlçesi, Küçükköy Mahallesi sınırları içerisinde, İzmir-Çanakkale Karayolu'nun güneyinde, kara yoluna 2. parselde yer almaktadır. Gayrimenkule ulaşım için; bölgenin ana ulaşım akslarından olan İzmir-Çanakkale Yolu (E-87) üzerinde, Küçükköy Mahalle Merkezi’nden Altınova Mahalle Merkez istikametinde ilerlenir. Tuzla Mevkii’ne gelindikten sonra sağ kolda yer alan akaryakıt istasyonu yanından deniz tarafına doğru giriş yapılır. Gayrimenkul denize sıfır konumda kıyı bandında yer almaktadır. Gayrimenkulün yakın çevresinde; sahil/plaj olarak kullanılan kıyı şeridi, otel ve pansiyon nitelikli gayrimenkuller, yazlık amaçlı kullanılan müstakil yapılar, boş araziler, kuzey yönünde İzmir-Çanakkale Yolu ile Tuz Gölü İşletmesi, batı yönünde Sarımsaklı Plajlar Bölgesi bulunmaktadır. Gayrimenkule ulaşım toplu taşıma ve özel araçlarla kolaylıkla sağlanmaktadır. Bölge, Ayvalık Belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup tamamlanmış altyapıya sahiptir. 

Not: Gayrimenkule ait kadastro paftası incelenmiş olup, parsel üzerinde tescilli yapı olduğu görülmüştür. Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nda yapılan incelemelerde, parsel üzerindeki yapının “Tuzhanı” adıyla “Korunması Gerekli Kültür Varlığı” olarak tescillendiği öğrenilmiştir. 1/1000 ölçekli Küçükköy Uygulama İmar planı paftasında “Kamuya Ait Açık Plaj alanı” olarak belirlenen bölgede yer aldığı öğrenilmiştir.