COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Aydın Kuşadası Davutlar Mahallesinde 184 m2 Hisseli İmarlı Arsa

Bankadan 184m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12928
Metre Kare 184m2
Ada 943
Parsel 11
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS 0.2
Emsal 0.40

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Davutlar Mahallesi Namık Kemal Caddesi 943 ada 11 parsel

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Ulaşım: Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Davutlar Mahallesi Namık Kemal Caddesi 943 ada 11 parselde konumludur. Tarif olarak, Davutlar Merkezde bulunan Kazım Dirik İlkokulunu bulunduğu kavşaktan sağa Menderes Caddesine dönülür. Bu caddenin devamı olan Namık Kemal Caddesine girilip doğuya doğru Söke istikametine yaklaşık 1.150m gidildikten sonra yolun solunda kalan boş arsadır. Güneyden kuzeye doğru eğimli bir yapıda olup yol kotundan aşağıda yer almaktadır. Yakın çevresinde benzer boş arsalar, yaklaşık 500m batısında villa tarzı site yer almaktadır. Ulaşım Namık Kemal Caddesi üzerinden sağlanmakta olup parselin çevresinde alt yapı çalışması bulunmamaktadır. 

Özellikler: Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul 3.688,40 m2 alanlı 943 ada 11 parsel üzerine toplam 20 bağımsız bölümlü olarak projelendirilmiştir. Taşınmaz 1/20 arsa payına sahip olup hissesine düşen 184 m2 imarlı arsa satılıktır. 1992 tarihli kat irtifakı kurulu siteye ait mimari proje ve ruhsatları alınmış ancak parsel üzerinde herhangi bir yapı inşa edilmemiştir. Parsel Namık Kemal Caddesinden aşağıda kotta yer almakta, güneyden kuzeye eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Parsel üzerinde otluk alan ve kısmen ağaçlar yer almaktadır. 

Not: Parsel üzerinde 20 adet b.b. için kat irtifakı kurulmuş ancak bağımsız bölümler henüz inşa edilmemiştir. Kat irtifakına düşen hisse payı satılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel 1/1000 ölçekli Davutlat Uygulama İmar Planı kapsamında Ayrık Nizam, 2 Kat, Taks: 0,20; Kaks: 0,40 Konut Alanında kalmaktadır. Yoldan 5m., diğer yönlerden 3m., çekme mesafesi bulunmaktadır. Taşınmazın 1994 tarihli yapı ruhsatına esas imar planı hala daha yürürlükte olduğundan ruhsat yenilemesi yapılarak inşaata müsaade edilebileceği bilgisi şifahen alınmıştır. Ancak bağımsız bölüm bazında ruhsat yenilemesine izin verilmediği, parsel bazında başvuru yapılması gerektiği ifade edilmiştir.