Aydın Çine'de Bahçeli 3 Katlı Apartman

 • Bankadan
 • 622 m2
 • 8

Özellikler

  • Tapu no
   596
  • Pafta
   M20D11C3A
  • Ada
   167
  • Parsel
   3
  • Tapu Bilgisi
   Cins Tashihi
  • Isıtma Sistemi
   Yok
  • Bina Yaşı
   7
  • Kat Sayısı
   3
  • Arsa Yüzölçümü
   955

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0
  • Teminat Bedeli
   !
   5.000 TL

Harita

Açıklama

Açık adres: Karakollar Mahallesi, Çine Sokak, No:8 Çine - AYDIN

Ulaşım: 

Çine ilçesi Aydın'a 36 km uzaklıkta olan, bölgenin önemli yerleşim alanlarından biridir. Çine istikametinden, kuzey yönünden mahalle merkezine ulaşım sağlanır, çatallaşan yoldan sola, Tepecik Höyü'ne ve Kahraman Mahallesi'ne ulaşımı sağlayan yola dönülür, yol ayrımından itibaren güney yönünde yaklaşık 170 m. ilerlenir, sola, Çine Sokağa dönülür, Binanın bulunduğu ada-parsel sokak üzerinde sağ cephede yer almaktadır. Yakın çevrede 1-2 katlı, bahçeli evler bulunmaktadır. Bina konut olarak tercih edilen bir bölgededir. Konut, Çine şehir merkezinin yaklaşık 1,5 km. batısındadır. 

Bina ada-parsel bazında konumunun doğruluğu Çine Kadastro Birimi’nde incelenen kadastral paftadan kontrol ve teyit edilmiştir. Bina, imar planı dışında, mahalle yerleşim alanı içinde yer almaktadır. 2014 yılı yerel seçimlerinden önce köydü. Yerel seçimlerinden sonra Çine İlçesi’ne bağlı mahalle olmuştur. Ancak bölgede halihazırda devam eden imar planı çalışması yoktur ve bina imarsızdır. 

Bina 14/07/2008 tarihinde tamamlanmıştır. Konutun yapı kalitesi orta düzeydedir. Yapım tarzı betonarme olan binadaki toplam kat sayısı 3'tür. 955,94 m2 yüzölçümlü alan üzerinde, kadastral paftasında parselin kuzeybatı cephesinde, betonarme karkas yapı tarzında, 3/A yapı sınıfında, zemin ve 2 normal kattan inşa edilmiş, tapu kayıtlarında cins tahsisine konu olmuş “3 katlı bahçeli betonarme apartman”, güneydoğu cephesinde yığma yapı tarzında, 2/A yapı sınıfında zemin kattan inşa edilmiş müstakilen kullanılan konut, güneybatı cephesinde, 1/A yapı sınıfında bulunan, üzeri galvaniz saç kaplı ahır ve depo bölümü yer almaktadır. Parselin güney cephesinde meyve ağaçları yer almakta olup bahçe olarak kullanılmaktadır.

Konutta 2 adet salon, 6 adet oda, 2 adet mutfak, 2 adet banyo, 2 adet balkon bulunmaktadır.

3 katlı bahçeli betonarme apartmanın paftadaki taban alanı yaklaşık brüt 130,00 m2’dir. Yasal alan değerlemesinde 1. ve 2. katların alanı da brüt 130,00 m2 kabul edilmiştir. Binanın toplam yasal alanı brüt 390,00 m2’dir (130,00 m2 x 3). 1. ve 2. katlarda zemin katından farklı olarak 1 adet balkon ilavesi (brüt 21,00 m2) bulunmaktadır. 1. ve 2. katın mevcut alanı brüt 151,00 m2’dir. Konutun toplam mevcut alanı brüt 432,00 m2’dir (130,00 m2 + 151,00 m2 + 151,00 m2) ve dış cephesi plastik boyalıdır. Konuta kuzey cephedeki kadastral yoldan ve parsel alanından giriş sağlanmaktadır. 

Binanın zemin katı merdiven kovası ve depo bölümlerinden oluşmuştur. Katın kadastral yola olan cephesi yaklaşık 13,00 m. derinliği yaklaşık 10 m.’dir. Katta depo olarak kullanılan bölümde zeminler beton olup duvarlar tuğlalıdır. Katın yasal ve mevcut alanı brüt 130,00 m2’dir. Binanın 1.katı merdiven kovası ve 3+1 tertibinde meskenden oluşmuştur. Katta mesken bölümü 3 oda, salon, hol, mutfak, banyo-wc, wc, 1 adet balkon bölümlerinden oluşmuştur. Konut giriş kapısı ahşap doğramadır. Hol, ıslak hacim zeminleri seramiktir. Mesken arka cephesindeki oda bölümünde zeminler laminant olup diğer bölümlerdeki oda zeminleri, salon zemini seramik kaplıdır. Duvarlar plastik boyalı olup tavanlar kartonpiyerlidir. Oda kapıları ahşap amerikan panel, balkon kapıları ve pencereler pvc doğramadır. Mutfakta tezgah granit, dolaplar mdfdir. Banyo bölümünde duşakabin, hilton lavabo, klozet yer almakta olup duvarlar tavan seviyesine kadar fayans kaplıdır. Binanın 2.katı merdiven kovası ve 3+1 tertibinde konut oluşmuştur. Katta konut bölümü 3 oda, salon, hol, mutfak, banyo-wc, wc, 1 adet balkon bölümlerinden oluşmuştur. Konut giriş kapısı ahşap doğramadır. Hol, ıslak hacim zeminleri seramiktir. Arka cephesindeki oda bölümünde zeminler laminant olup diğer bölümlerdeki oda zeminleri, salon zemini seramik kaplıdır. Duvarlar plastik boyalı olup tavanlar kartonpiyerlidir. Oda kapıları ahşap amerikan panel, balkon kapıları ve pencereler pvc doğramadır. Mutfakta tezgah granit, dolaplar mdfdir. Banyo bölümünde duşyeri, hilton lavabo, klozet yer almakta olup duvarlar tavan seviyesine kadar fayans kaplıdır. Parselin güneydoğu cephesinde yer almakta olan tek katlı müstakil ev kadastral paftaya göre brüt 104,00 m2’dir.

Bina mahalle yerleşim alanında yer alması sebebiyle yatırım amaçlı değerlendirilebilinir.

Gizle Hepsini Gör